Ana sayfa Haber Red Dead Redemption 2″nin çıkış tarihi ile ilgili yeni gelişmeler var!

Red Dead Redemption 2″nin çıkış tarihi ile ilgili yeni gelişmeler var!

0

Şimdilik sadece Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsolları için çıkacak gibi görünen Red Dead Redemption 2, yapılan resmi açıklamalara göre 2018 senesinin ilkbahar aylarında piyasaya sürülecek. Bahsettiğimiz bu ilkbahar ayları da 20 Mart 2018 ile 21 Haziran 2018 tarihleri arasındaki günleri kapsamakta. Yani, oyunun 2018 senesinin ikinci yarısında çıkış yapacağını da söyleriz. Tabii bu oyun için yapılan resmi açıklamaya göre verdiğimiz bir bilgi. Bunun üzerine ortaya çıkan bazı söylentiler ve çok daha fazlası da var. Dilerseniz şimdi de onlardan bahsedelim.

En son ortaya çıkan söylentilere göre Red Dead Redemption 2 oyunu 8 Haziran 2018 tarihinde piyasaya sürülecek. Tabii bu bir söylenti. Başka bir önemli söylentiye göre ise oyun ertelendi ve 2018 senesinin ilkbaharında değil, sonbaharında piyasaya sürülecek. Yani senenin son çeyreğinde. Peki, bu söylentinin detayı nedir? Şöyle açıklayalım, Rockstar Games ekibinin patron şirketi olan Take-Two Interactive, Şubat 2018 tarihinin başlarında bir yatırımcı konferansı düzenleyecek. Şirket, bu konferansta yatırımcılardan destek alabilmek adına, piyasaya süreceği oyunlar hakkında bilgi verecek. Fakat bu noktada, Red Dead Redemption 2 için henüz bir çıkış tarihi verilmemiş olması, kafaları karıştırıyor.

Kafalar karışıyor çünkü, yatırımcıların bir video oyunundan memnun olabilmesi için net bir çıkış tarihi gerekiyor. Take-Two Interactive de bu güne kadar herhangi bir çıkış tarihi vermediği için, insanlar artık oyunun ilkbahar 2018 içerisinde çıkmayacağını, yatırımcılar konferansı ardından oyunun erteleneceğini düşünüyor. çünkü Take-Two Interactive ve Rockstar Games, eğer elinde olsaydı bizce oyunun çıkış tarihini bu konferanstan önce verebilirdi. Bu şekilde şirketlerin değeri artardı. Tabii tüm bu dediklerimiz yanlış çıkabilir ve oyunun çıkış tarihi, yatırımcılar konferansından hemen önce de duyurulabilir. Bizimkisi sadece bir tahmin, unutmayınız.

Tüm bunların haricinde, kafaları karıştıran bir de Red Dead Online bulunmakta. Rockstar Games ekibi, Red Dead Online yapıtının varlığını henüz doğrulamadı ama söylentilere göre Red Dead Redemption 2 ile Red Dead Online, birlikte piyasaya sürülecek. Bu iki oyun arasındaki ilişki, Grand Theft Auto V ile Grand Theft Auto Online oyunları arasındaki ilişki gibi olacak. Zaten yayıncı ve geliştirici ekip, Grand Theft Auto Online üzerinden ciddi miktarda gelir elde etmişti. Eğer Red Dead Online gelmezse şaşırırız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here