Ana sayfa Donanım Razer yeni ışıklı web kamerası ve mikrofonuyla yayıncıları hedefliyor

Razer yeni ışıklı web kamerası ve mikrofonuyla yayıncıları hedefliyor

0

Razer bugün yayıncılar için iki yeni ürün tanıttı: “Razer Seiren X” taşınabilir mikrofon ve selfie ışıklı “Razer Kiyo” web kamerası. Bu iki ürün Razer”ın mikrofon ve web kameralarında popüler tercih olma yönünde attığı son adım.

Razer Kiyo web kamerasında 12 parlaklık seviyesine kadar ayarlama yapabileceğiniz 12 adet beyaz renk, halka şeklinde LED”ler bulunuyor.  1080p 30 fps ya da 720p 60 fps”de kayıt yapabilen, 4 megapiksel bir kamerası var. Kamera, çokça kullanılan yayın yazılımları olan XSplit ve Open Broadcaster”la da uyumlu. Kiyo, USB 2.0 bağlantısı yapan 1.5 metrelik şerit kablo ile birlikte işlev görüyor ve fiyatı da 99.99$ olarak belirlenmiş.

Kamera teoride güzel görünüyor ama bir çok yayıncı ışıklandırmada ciddi sorunlar yaşamadıkları için selfie ışığına ihtiyaç duymayacaklardır. Bu nedenle kamerayı benimsetmek güç olacak gibi. Kaldı ki Razer siren Elite mikrofonu gibi firmanın önceki ürünlerinin bir çoğu da kalite noktasında pek de tercih edilir değillerdi. Bir çok oyuncu mikrofon olarak “Blue Yeti”yi tercih ediyor ama fare ve mekanik klavye olarak Razer tercih ediliyor.

Razer”ın yayıncı mikrofonu piyasasına dalma yönünde attığı son adım, titreşimleri bastırmak amacıyla mekanik olarak sabitlenmiş bir USB mikrofonu olan Razer Seiren X. Ses gecikmesini önlemek için entegre edilen “sıfır gecikme görüntülemesi” ve çıkarılabilir standı bulunan cihazın satış fiyatı 99.99$.

Razer, her iki ürünün de yapımı aşamasında veri girişi ve ilk prototiplerin test edilmesi amacıyla Twitch ve YouTube”daki en popüler yayıncılar tarafından denendiklerini söylüyor. Her iki ürün de yayıncıların seyahat halinde oyun oynamalarını sağlamak için taşınabilecek biçimde tasarlanmışlar. ürünler razer.com adresinde satışa sunulmuş olmakla birlikte, yıl sonuna doğru dünya çapında raflara da inecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here