Ana sayfa Haber Razer Phone”un yeni özellikleri Netflix tutkunlarını baştan çıkaracak

Razer Phone”un yeni özellikleri Netflix tutkunlarını baştan çıkaracak

0

Netflix son günlerde her yerde karşımıza çıkıyor. Televizyonlara, set üstü kutulara, oyun konsollarına yüklenen bu yayın aracının yakında cihazlara ön yüklemeli olarak konulacağı düşünülüyor. Eğer siz de Netflix”i telefonundan izleyen bağımlılar biriyseniz, Razer Phone‘nun “Oyuncular için akıllı telefon” modelinin hem HDR10, hem de Dolby Digital Plus 5.1 desteğini sunacak olan ilk telefon olacağı haberi sizi sevindirecektir. Evet artık cep telefonunuzdan, evinizde olduğundan daha iyi şekilde izleme yapabileceksiniz.

Razer CES”te yaptığı açıklamaların bir bölümünde duyurdu bu haberi. Firma yaptığı duyuruda Razer Phone modelinin, ev sineması alanında en çok kullanılan bir taslak olan Dolby 5.1 sertifikasyonuna sahip olan ilk akıllı telefon olduğuna vurgu yaptı.

Razer”ın kurucularından ve CEO”su olan Min-Liang Tan yaptığı basın açıklamasında “Razer Phone modelini, piyasada mevcut hiçbir telefonun sahip olmadığı HDR video ve ses kalitesine sahip olacak şekilde tasarladık. Netflix”in sunduğu eğlence ortamını daha önce hiç olmadığı şekilde bir akıllı telefonda canlı hale getirecek olmaktan ötürü heyecanlıyız. Bu vesileyle Razer Phone”un HDR10 destekli ekranıyla birlikte ikili ateşleme sisteminin, ön yüzde yer alan Dolby”ye ayarlı hoparlörlerin ve THX sertifikalı kulaklık bağlantısının da kullanılması sağlanmış olacak” dedi.

Firma Razer Phone modelinin, hem mobil oyunculara hitap edecek şekilde, hem de yüksek seviyeli taşınabilir eğlence aracı olarak kullanılmasını sağlamak üzere atılımlar yapıyor. Cihaz üzerinde yapılan birebir testler esnasında cihazın üst seviye özelliklerinin oldukça somut bir deneyim imkanı sunduğu gözleniyor. Aynı zamanda cihazın sahip olduğu 120 Hz”lik dinamik yenileme oranı, işleri son derece sorunsuz hale getiriyor.

Razer, telefonu ilk açıkladığı tarihlerde cihazın ses özelliklerine ayrıca vurgu yapmıştı. Dolayısıyla telefonun sektörün ilk Dolby 5.1 desteğini sağlayacak olması sürpriz olmadı açıkçası. iPhone ve Samsung”un da yeni cihazlarını bu tip özelliklerle donatarak yeni müşteri kapma yarışına girecek olmaları kaçınılmaz olmakla birlikte, Razor”ın müşteri kapmak için elinden geleni yapmaya devam edeceği de aşikar.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here