Ana sayfa Haber Razer”ın yeni akıllı telefonu çok kolay tamir edilebiliyor!

Razer”ın yeni akıllı telefonu çok kolay tamir edilebiliyor!

0

Razer Phone iç görünümü

Oyun sektörünün en büyük isimlerinden birisi olan Razer, ABD’de yaptığı akıllı telefon alanına yönelik satın alımların ardından canavarı Razer Phone’u ortaya çıkardı. Cihaz, donanımsal olarak ne kadar canavar olsa da; tamir edilebilirlik açısından da ünlü YouTuber JerryRigEverything’in beğenisini kazanmayı başardı.

çok da uzak olmayan bir geçmişten beri pilleri çıkarılmaz olan akıllı telefonlar, gittikçe kolay tamir edilebilirliklerini yitirdiler. İnce ve kavisli cam malzemeler, yekpare metal gövdeler, hassas ve inanılmaz incelikte ekranlar yetmezmiş gibi tüm cihazların su geçirmez hale gelmesiyle birlikte bir de contalar işin içine girdi. Hal böyle olunca neredeyse tamir edilemez hale gelen cihazlar, çoğu garanti veren şirketin teknisyeni tarafından tamir edilemeden geri dönüşüme gitti, kullanıcı da şanslıysa cihazları yerine aynı modelin yenisi verildi. 

Razer’ın kullanıcılarını, özellikle oyuncuları, düşünen ve hedef alan akıllı telefonu bu oyunu bozarak tamir edilebilirlikte dönemimiz akıllı telefonlarına fark atarak yeteri kadar modüler ve kolay değiştirilebilir bir iç dizayna sahip olmayı başarmış. Cihazın içinde yer alan tonlarca vida, işi uzatsa da zorlaştırmıyor. ünlü YouTuber’a göre cihaz amatörler tarafından bile tamir edilebilecek kadar iyi tasarlanmış. İşte cihazın parçalanma ve birleştirilme videosu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here