Ana sayfa Haber Raporlara göre Google da kendi akıllı ekranını tanıtacak

Raporlara göre Google da kendi akıllı ekranını tanıtacak

0

Lenovo’nun da içinde olduğu birçok üçüncü parti donanım üreticisine Google Assistant gücünü bahşeden Google, akıllı ekran işine artık kendisi de giriyor. Nikkei’den gelen bir rapora göre Google, bu yıl içerisinde yani Sonbahar aylarında Amazon Echo Show’a rakip olacak akıllı ekranını piyasaya tanıtacak. Firma hakkında en son aldığımız mağaza açtığı haberini de dikkate alacak olursak artık iyiden iyiye donanım işine girdiğini söyleyebiliriz.

ABD başta olmak üzere tüm Avrupa’da yakında başlayacak olan yılbaşı tatili öncesi yeni ürünlerini piyasaya sunmayı hedefleyen arama devi, arama devi olarak kalmak istemiyor. Nikkei kaynaklarından birinin açıklamasına göre “Google tatil alışverişi döneminde ekrana sahip akıllı hoparlöründen 3 milyon adet satmayı hedefliyor.”

Ekranlı akıllı hoparlörler (ya da kısaca “akıllı ekranlar”), birkaç farklı avantaja sahipler. Bu avantajlardan ilki, bir ekranın varlığıyla ayar yapmanın ciddi anlamda kolaylaşması denilebilir. Bu ekran ayrıca video izlemek, mutfaktayken yemek tariflerini görmek veya video sohbet için oldukça kullanışlı. Tüm bu avantajlara rağmen bu cihazların hala bir tablet ya da laptop ile rekabet edip edemeyeceği ise merak konusu.

Google’a göre bu platform ve form faktörü, kesinlikle denemeye değer bir potansiyele sahip. Ocak ayında firmanın tanıttığı platform, şimdiye kadar JBL, Lenovo, LG ve Sony tarafından benimsendi ve Lenovo bir modelini piyasaya sürdü bile. Gün geçtikçe daha da yaygınlaşan akıllı ev donanımları, Google ekosistemine yatırım yapanlar için bu cihazları vazgeçilmez hâle getirebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here