Ana sayfa Donanım Ralph Lauren”den giyilebilir teknoloji

Ralph Lauren”den giyilebilir teknoloji

0

Tenis’e olumlu yatırımları ve yaptırımları olan Ralph Lauren, dün oynanmaya başlanan US Open 2014 tenis turnuvasında yeni tişörtlerini de duyurdu. Ralph Lauren‘in atletler ile birlikte geliştirdiği giyilebilir teknoloji, sadece Ralph Lauren tarafından tasarlandı. Tişört, atletlere gerçek zamanlı biyometrik bilgiler sağlıyor. 

Dün başlayan US 2014 tenis turnuvasında, Ralph Lauren tenisçilerin temel ihtiyaçlarını karşılayan akıllı tişörtlerini açılış töreninde sundu. Ralph Lauren‘in tasarladığı akıllı tişörtler, kalp atış bilgilerini, biyometrik bilgileri oyuncuya sağlarken kan basıncını da dengeliyor. Bu özelliklere ek olarak, atletlerin vücut ısısına göre değişiklik göstererek, sporcuları serin veya sıcak tutabiliyor. Ralph Lauren‘in akıllı tişörtlerinin mekanik altyapısını da OMsignal isimli teknoloji firması üstleniyor. 

 

Tablet veya akıllı telefon gibi mobil cihazlara bilgileri saklayabilen akıllı tişörtler, Bluetooth bağlantısı aracılığı ile istenildiği anda bilgileri transfer edebiliyor. Görselde de görüldüğü gibi, göğüs kafesi bölgesinde daha sıkı duran akıllı tişört, sporcuların raporlarına göre kullanıcıların daha rahat nefes alabilmesini sağlıyor. Göğüs kafesinden kol altlarına doğru inen bölgede ise, sensörler aracılığı ile sporcunun nabızı, kalp haraketleri kontrol altında tutulup, bütün bilgiler saklanılıyor. 

Akıllı tişörtlerin fiyatları henüz belli olmamakla birlikte, hem kadın sporcular hem de erkek sporcular için farklı renklerde piyasaya sürülmesi bekleniyor. 2015 yılında akıllı tişörtlerin mağazalara girmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here