Ana sayfa Haber Radore, Türkiye’nin ilk 500 bilişim şirketi sıralamasında yükseliyor

Radore, Türkiye’nin ilk 500 bilişim şirketi sıralamasında yükseliyor

Türkiye’nin ilk 500 bilişim şirketi araştırmasının sonuçları açıklandı. Radore ilk 500 bilişim şirketi sıralamasındaki yerini daha da ileri taşıdı.

0

Bu yıl 19.’su düzenlenen Bilişim 500 Ödül töreninde Türkiye’nin ilk 500 bilişim şirketi belirlendi. Radore Veri Merkezi ciro bazında paylaşılan sonuçlara göre Türkiye’nin ilk 500 bilişim şirketi sıralamasındaki yerini altı sıra ilerleterek bu yıl 235. sırada yer aldı. Hizmet Sağlayıcı alt kategorisinde üç sıra ilerleyerek 35. Sırada yer alan Radore Veri Merkezi, yalnızca Bilgi Teknolojileri şirketlerinin yer aldığı sıralamada ise yine 3 sıra ilerleyerek 180. oldu. Ayrıca Radore Genel Müdürü Sadi Abalı, Türkiye bilişim sektörüne 35 yıl ve üzeri emek verenlere takdim edilen ödülün sahibi oldu.

Etkinlik, bilişim sektörü yöneticilerinin yanı sıra STK Başkanları, kamu görevlileri ve basın mensuplarının da katılımıyla gerçekleşti. Araştırma kapsamında paylaşılan verilere göre Türkiye’deki bilişim sektörünün büyüklüğü 117 milyar TL’ye ulaştı. Bu yıl 72 yeni şirketin daha katıldığı araştırmaya göre sıralamadaki 286 şirket yüzde 10’dan fazla büyüme gösterirken ilk 500 şirketin cirosu toplamda 1.6 milyon TL’ye ulaştı.

Bilişim sektörüne 35 yıl emek veren Radore Veri Merkezi Genel Müdürü Sadi Abalı, aldığı ödül nedeniyle duyduğu gururu ve memnuniyeti dile getirdi. Araştırmada ortaya çıkan sonuçların sektöre yön verdiğini de belirten Abalı, “Bilişim sektörü giderek gelişiyor ve ülkemiz için çok daha önemli hale geliyor. Araştırma sonuçlarına bakıldığında, ülkemizde bu sektörde ciddi bir büyüme potansiyelinin olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Radore Veri Merkezi olarak biz de Türkiye’nin kalkınması için gereken katma değerli bilişim hizmetlerinin gelişimine katkı sağlamak üzere çalışıyoruz. Sektörün nabzını tutan Bilişim 500 organizasyonunda 35 Yıl Emek Ödülü’ne layık görülmekten hem Radore hem de kendi adıma son derece gurur duyuyorum. Her yıl ilgilyle takip ettiğimiz bu değerli çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here