Quantum Dot TV - OLED TV yarışı...Hangi TV teknolojisi öne çıkıyor?

Samsung'un, OLED'lere karşı yeni ürünü Quantum Dot'lar... Epeydir piyasada olan 2 çeşit, nereye gidiyor?

Samsung 88” JS9500 Smart SUHD 4K Curved TV 9 Serisi Parlak ve canlı renkler. Arka ışık panelinde, net ve zengin renkler yaratmak için Nano Kristal Teknolojisi kullanılmış. En koyu siyah ve en açık beyazı deneyimleyin. Algoritma sayesinde SUHD olmayan içerik yeniden düzenleniyor.

Peak Illuminator ile parlaklık en üst seviyeye çıkıyor. SUHD TV’ler, panelin yeni hücre yapısı sayesinde standart UHD TV’lere göre daha fazla ışık geçirgenliğine sahip. Precision Black Pro, kontrastı artırıyor, böylece daha koyu siyah ve daha açık beyazla daha belirgin görüntüler elde ediliyor. Yeni nesil 3D görüntü. Hafif kavis ekranın her bölgesinden aynı dengeli görüntüyü veriyor. Düz görüntüler, otomatik derinlik geliştirici ile artıyor. UHD ile Full HD’den dört kat yüksek çözünürlük.

Pratik, gelişmiş Akıllı TV deneyimi. 8 çekirdekli işlemci. Mobil cihazdaki görüntüyü büyük ekranda en uygun çözünürlükte gösterir. Sevdiğiniz içeriği, hareket ettiğinizde mobil cihazda göstermeye devam eder. Sabah, akıllı telefonunuzun alarmı ile açılır, gerekli bilgileri almanızı sağlar. Cep telefonu veya giyilebilir cihazlar eşleştirilerek kumanda olarak kullanılabilir. 

 Samsung 60” KS8000 8 Serisi Smart Flat 4K SUHD TV Quantum Dot teknolojisi ile daha renkli ve canlı renkler. Geleneksel TV’lerden 64 kat daha iyi renk kalitesi. Ultra Black teknolojisi ışık yansımasını engellemek için Samsung’un Nano ölçekli özel desenlerini kullanıyor. Parlak bir oturma odasında bile TV’nin keyfini çıkarın. SUHD olmayan içeriği otomatik olarak düzenler. Precision Black teknolojisi kontrastı güçlendirir. Full HD TV çözünürlüğünün dört katı fazlasıyla canlı detaylar. Açar açmaz favori içeriklerinize erişim. Favori içeriğiniz inovatif prosesle daha kaliteli gösterilir. UHD karartma teknolojisi, ger- çekçi görüntü için uygunlaştırılmış kontrast, renk ve keskinlik sağlar. Mevcut Micro Karartmaya kıyasla daha fazla detay. Özel uygulama ile mobil cihazınızdaki içerikleri Akıllı TV’nize aktarın. Güçlü dört çekirdekli işlemci. Tizen, Akıllı TV’nin daha hızlı açılmasını sağlar. Akıllı TV, kablosuz LAN’la Internet’e bağlanır. ConnectShare ile çeşitli içeriklere tek adımda ulaşılır. 
 Samsung 55” JS7200 Smart SUHD 4K Flat TV 7 Serisi Parlak ve canlı renkler. Arka ışık panelinde, net ve zengin renkler yaratmak için Nano Kristal Teknolojisi kullanılmış. En koyu siyah ve en açık beyazı deneyimleyin. Algoritma sayesinde SUHD olmayan içerik yeniden düzenleniyor. Düz görüntüler Samsung’un Kontrast Geliştirme Özelliğiyle hayat kazanıyor. Televizyonunuz akıllı teknolojisiyle ekran üzerindeki farklı alan ve objelere farklı seviyelerde kontrast geliştirme uygulayarak 3D benzeri çarpıcı bir etki yaratır. Bu, bir düz ekran televizyonda yaşanabilecek en gerçekçi izleme deneyimidir. Full HD TV çözünürlüğünün dört katı fazlasıyla canlı detaylar. Sabah, akıllı telefonunuzun alarmı ile açılır, gerekli bilgileri almanızı sağlar. Cep telefonu veya giyilebilir cihazlar eşleştirilerek kumanda olarak kullanılabilir. 
 

 LG 77” SIGNATURE OLED 4K TV Kontrastı, renkleri ve berraklığı artırılmış resimler. Tasarımı son derece ince. Harman/kordon tarafından tasarlanan olağanüstü ses mühendisliği ile bütünleşmiş ekran. Çok ince OLED panel, şeffaf cam plakaya bağlanmış. Dahili Sound Bar hoparlör. Kusursuz ses için Sound Bar sesi öne doğru yönlendiriyor. HDR ile kontrastı görüntülemek için, mümkün olan en geniş kontrast aralığı. OLED HDR, Perfect Black ve sonsuz kontrast sunumu. Genel HDR 10 ve Dolby Vision desteği ile HDR içerik için üstün görüntü teknolojisi. Ultra HD Premium sertifikası ile, resim ve ses kalitesi en yüksek standartta. Pikseller açılıp kapanarak mükemmel siyahı oluşturuyor. Arkadan aydınlatma paneline ihtiyaç duyulmuyor. Kendinden aydınlatmalı piksellerle mükemmel görüntü. Derin siyah gösterme kabiliyeti ile NASA TV UHD kanalı en iyi şekilde izlenir. webOS 3.0 ile basitlik ve eğlence. 
BEKO B65 OLED 9793 5S TV Genişletilmiş renk yelpazesi sayesinde insan gözünün gördüğüne en yakın canlı renkler. En karanlık sahnelerde bile detaylı görüntü. HDR ile daha parlak, detaylı ve yüksek kontrastlı görüntü. VPE ile birim zamanda ekrana gelen resim sayısı arttırılıyor, bu sayede en hareketli sahnelerde bile kusursuz netlik ve daha akıcı görüntü sağlanıyor. Beko OLED TV’lerin yeni dinamik kontrast optimizasyonu, ekranın daima resim içeriği için mümkün olan en iyi kontrastı elde etmenizi sağlıyor. Uyumlu mobil cihazlar ve TV ekranı arasında çift yönlü ekran paylaşımı sağlıyor. İstediğiniz sahnenin ekran görüntüsünü sosyal medyada paylaşma olanağı. DLNA destekli cihazlardan TV’nize kablosuz medya içeriği aktarımı. Öne bakan iki adet “tweeter” aşağıya bakan iki adet “mid” hoparlör ve arkaya bakan 4 adet bass hoparlörü ile toplamda 8 adet hoparlöre sahip 3 yönlü ses deneyimi. DTS yazılımı sayesinde gerçek frekansta sunulan daha net ses. Bluetooh uyumlu tüm cihazlarla kablosuz bağlantı. İster karasal yayından ister uydudan bir kanalı kaydederken istediğiniz başka bir kanalı izleme, hatta her iki kanalı da kaydetme imkanı. PIP, resim içinde resim ve PAP, ekranı ikiye bölme özelliği. 
 

Bağımsız aydınlatılan pikseller sayesinde siyahlar hiç olmadığı kadar canlı ve keskin. Ekranın eğimi sayesinde, her noktada insanın gözüne eşit mesafede görüntüler sağlar. Yüksek tepkime süresi sayesinde spor ve aksiyon sahnelerini kusursuz bir netlikte izlersiniz. Bağımsız olarak aydınlatılan piksellerin parlaklıklarını kontrol etmelerine izin veriliyor, böylece gerçek derinlik ve tonlar meydana geliyor. webOS 2.0 herşeyi basitleştirip eğlenceli hale getiriyor. Ultra Surround yüksek kalitede etkili bir surround ses sağlıyor. Art Slim tasarımı sayesinde çok ince bir yapısı var. 

Etiketler: lg samsung beko samsung-oled quantum-dot-tv
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam