Ana sayfa Sektörden Qualcomm’un yeni nesil 7nm Snapdragon çiplerini TSMC üretecek

Qualcomm’un yeni nesil 7nm Snapdragon çiplerini TSMC üretecek

0

Ortalıkta gezinen son söylentilere göre TSMC ve Qualcomm arasında yeni bir anlaşma söz konusu. Anlaşmanın detayları Qualcomm’un yeni nesil 7nm’lik Snapdragon mobil işlemcilerini içeriyor ve bu çiplerin tek tedarikçisi TSMC olacak.

İlgili içerik: Exynos mu Qualcomm mu? Samsung telefonların hangi versiyonu daha iyi?

Endüstri kaynaklarından gelen ve önceki söylentileri doğrulayan rapora göre Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, Qualcomm ile büyük bir anlaşma yapmaya çok yakın. TSMC sahip olduğu 7nm FinFET üretim altyapısı sayesinde rakiplerine kıyasla daha verimli üretim yapılabiliyor. Bu verimli üretimin sonucu olarak Apple, Mediatek gibi sektörün önemli oyuncularından siparişler alıyor.

Qualcomm, mobil sektörünün lider çip tasarımcısı, 14nm’lik üretimler öncesinde TSMC ile ortak çalışsa da o nesilden itibaren Samsung ile çalışmaya başlamıştı.

Qualcomm bundan iki nesil önce Snapdragon serisi için TSMC’den vazgeçip Samsung ile çalışmaya başlamıştı.

Apple’a da çip üreten Tayvan’lı dev, 5G modem üretimleri için MediaTek’ten sipariş almıştı ve bu çipler 2019’un başlarında teslim edilecek. Bu raporu destekleyen veriler Qualcomm’un da aynı şekilde yeni nesil 5G modemlerini TSMC’ye ürettirebileceğini ifade ediyor. Bu durum da doğru çıkarsa Qualcomm tam anlamıyla eski partnerine geri dönmüş olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here