Ana sayfa Donanım Qualcomm ve Google ortak cihazı: Project Tango

Qualcomm ve Google ortak cihazı: Project Tango

0

Google geçtiğimiz yılki geliştirici konferansında Project Tango‘yu, kısa kısa videolarla üzerinden geçerek tanıtmış, gerekli detayların 2015 yılında bahsedileceğini belirtmişti. Google‘ın diğer akıllı telefon projesi olan Project Tango daha da şekillendi ve projeye, bu yıl itibariyle Qualcomm’un da dahil olduğu resmi olarak açıklandı, duyumlara göre işin içerisinde Google‘ın yazılım ortaklarından LG de olabilir. Qualcomm ve Google‘ın üretiminde olacağı Project Tango, esasında saha mühendisleri, mimarlar ve tasarımcılar için olup, kameraları aracılığı ile üç boyutlu mekan tarama özellikleri var.

Hal böyle olunca, yani işin içerisinde tasarım, tarama, modelleme gibi detaylar olunca görüntü desteği, işlemci desteği de büyük önem taşıyor. Qualcomm, sadece bu proje için yeni çip geliştirecek,ek olarak işin içerisinde henüz deşifre edilmeyen yazılım geliştirmeleri de var.

Ortaklar arasında Nvidia da bulunuyor. Tegra K1‘in geliştirilmiş versiyonu şu sıralarda kullanım raporlarında görünen teknoloji, Snapdragon 810 işlemcisi, 4K desteği bulundurduğu için test aşamasında cihaza güç veriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here