Ana sayfa Haber Qualcomm Snapdragon Wear 3100 tanıtıldı

Qualcomm Snapdragon Wear 3100 tanıtıldı

0

Qualcomm beklenilen tarihte giyilebilir teknoloji ürünleri için çıkarttığı yeni çipsetini tanıttı. Gerçekten eskimiş olan Snapdragon Wear 2100 yerine gelen Snapdragon Wear 3100, giyilebilir teknolojinin önünü daha da açacağa benziyor.

Bu yeni çipsetle birlikte Qualcomm, daha iyi bir pil performansı sözü veriyor. Önceki modele göre çok daha iyi bir performans sunan çip, ayrıca kullanıma göre 4-12 saat arası daha uzun pil ömrü vadediyor.

450 mAh pile ve Snapdragon Wear 3100’e sahip bir akıllı saatin kullanım ömrü; GPS ve kalp sensörü sürekli açık halde 15 saate kadar uzayacak.

Geliştirilmiş Ambiyans Modu ile birlikte Wear OS ve Snapdragon Wear 3100’ün birlikte çalışması sonucunda akıcı bir kullanım deneyimi sağlanacak.

Snapdragon Wear 3100, Qualcomm QCC110 yardımcı işlemciyle geliyor. Bu yardımcı işlemci ultra düşük güçte yüksek performans için optimize edilmiş durumda ve bir eşit sinirsel ağ işlevi de görüyor. Sesin yeniden tanımlanması, görüntüleme ve sensör tecrübeleri gibi konularda genel işlemciden daha yüksek performans sunarak verimi arttırmayı hedefleyen bu çip ayrıca makine öğrenmesi alanında da çalışabiliyor.

Şuana kadar anlattığımız her şey iyi gözükse de, 1.2 GHz dört çekirdekli bu CPU’da neredeyse “antik” diyebileceğimiz ARM Cortex-A7 çekirdekleri bulunuyor. Bu çekirdekler yüzünden çipsetin verimlilik oranı tahminlere göre bir hayli düşecek.

Wear 3100, her zaman olduğu gibi gerekli bağlantı olanaklarına sahip şekilde geliyor. İndirme hızlarında 1Gbps’e ulaşan cihaz, yüklemede ise 150Mbps’leri görebiliyor. Yeni çipset daha tanıtılır tanıtılmaz çok sayıda sipariş aldı. İlk sipariş verenler arasında modanın öncülerinden Fossil Grubu, Lois Vuitton ve Montblanc yer alıyor.


Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here