Ana sayfa Haber Qualcomm Snapdragon 855 tanıtıldı – 7nm altyapı ve gelişmiş görüntü işlemcisi

Qualcomm Snapdragon 855 tanıtıldı – 7nm altyapı ve gelişmiş görüntü işlemcisi

0
snapdragon 855

Qualcomm’un en yeni mobil çipseti Snapdragon 855 tanıtıldı. Bugün yapılan etkinlikle daha önce adı Snapdragon 8150 olabilir denilen ürünün gerçek adı da ortaya çıkmış oldu.

Yeni 7nm üretim altyapısında sunulacak çipset fark edilir derecede daha iyi pil ömrü ve yüksek performansı aynı anda sunacak. Snapdragon 855’in yapay zeka alanında bir önceki nesle kıyasla üç kata kadar daha yüksek performans sunduğu belirtildi.

Özel görüntü işleme işlemcisiyle gelen cihaz, saniyede 60 kare hızında derinlik işlemesi yapabilecek. Bu donanım arttırılmış gerçeklik uygulamalarında performansı ciddi anlamda arttıracak. Bu çip aynı zamanda 4K HDR 60 kare/saniye video kaydını daha önce kullanılan gücün sadece %25’i ile başaracak.

Aynı etkinlikte tanıtılan diğer iki yenilikten ilki Qualcomm 3D Sonic Sensor oldu. Bu sensör, ekran altından parmak izini çok daha iyi okuyarak ıslaklık ya da kirlilikten etkilenmeyecek.

Tanıtılan diğer yeni olay ise 5G hakkında oldu. X50 modemini Snapdragon 855’in içine yerleştirmek yerine ayrı bir çip olarak satan firma, cihaz üreticilerinin bunu da ayrı olarak ürünlerine entegre etmelerini bekliyor. Bu durum 2019 yılında çıkacak amiral gemilerinin büyük bir kısmında muhtemelen gerçekleşecektir.

Qualcomm Snapdragon 855 mobil platformunun en yeni amiral gemilerinde yer alacağını düşünüyoruz. Samsung Galaxy S10 bu cihazların arasında muhtemelen yer alacaktır ve bunun 2019’un ilk yarısında tanıtılması bekleniyor.


Aracı: GSMArena

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here