Ana sayfa Donanım Qualcomm, Snapdragon 800 ailesinin yeni üyelerini tanıttı

Qualcomm, Snapdragon 800 ailesinin yeni üyelerini tanıttı

0

Qualcomm bugün Snapdragon 800 serisindeki yeni nesil mobil yongasetleri; Snapdragon 810 ve 808“i tanıttı. İşlemciler, mobil cihazlarda benzersiz bir video, görüntüleme ve grafik deneyimi sunmak üzere tasarlandı. LTE destekli 64-bit yonga seti ailesiyle etkinleştirilmiş bu işlemciler, bugüne kadar Qualcomm“un çıkardığı en yüksek performanslı yonga setleri olacak. Snapdragon 810 ve 808“lü yonga setleri; gelişmiş LTE“yi destekleyen ve ticari olarak piyasaya sürülen ilk 64-bit”lik premium yonga setleri olacak.

 

 

Qualcomm, Snapdragon 800 ailesinin yeni üyelerini tanıttı

 

 

 

Her iki yongaseti de Qualcomm“un 4. Nesil Cat 6 LTE gelişmiş multi mode modemi ile entegre edilmiş. Aynı zamanda Qualcomm RF360 Front End çözümü ve 3x20MHz Carrier Aggregation teknolojisini desteklemekte. Bu da geniş bir yelpazeye yayılan frekans desteği ile bugüne kadar elde edilmiş en yüksek hız olan 300 Mbps“ye kadar çıkmaya yardımcı oluyor.  Her iki yongaseti de; Cat 6 LTE 20nm teknolojisi ve 64-bit kabiliyetleri ile donatılmış.

 

Ayrıca Snapdragon 810 yongaseti; 4K UltraHD çözünürlüğünde içerikleri kaydetme ve oynatma özelliğini de destekliyor. Tüm özellikler, enerji tüketimini büyük ölçüde azaltmak amacıyla, performanstan feragat etmeyecek şekilde birbiriyle entegre edilmiş ve en iyi mobil tecrübeyi sunmak için geliştirimiş.

 

 

Qualcomm, Snapdragon 800 ailesinin yeni üyelerini tanıttı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here