Ana sayfa Donanım Qualcomm, ‘Snapdragon 636’ mobil platformunu duyurdu

Qualcomm, ‘Snapdragon 636’ mobil platformunu duyurdu

0

Qualcomm Technologies, genel performans, oyun performansı ve görüntü verimi noktasında “önemli” geliştirmeler sağladığını iddia ettiği yeni “Snapdragon 636” adlı mobil platformunu tanıttı.

Qualcomm Technologies ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı “Kedar Kondap”ın Salı günü Hong Kong”ta düzenlediği 4G/5G Zirvesi”nde  açıklanan yeni mobil platform, bir önceki Snapdragon 630 çipine oranla ortalama %40″lık performans artışı sağlayan “Qualcomm Kryo 260 CPU” işlemcisini kullanıyor.

Qualcomm Adreno 509 GPU, oyun ve internette gezinme performansını %%10 oranında artırıyor. Ek olarak ultra genişlikte FHD+ ekranlarını ve Assertive Display”i de destekliyor.

Qualcomm yaptığı açıklamada “Snapdragon 636 Mobile Platform, 14nm FinFet işlemini kullanmakla birlikte, Snapdragon 660 ve 630 mobil platformlarıyla da yazılım ve donanım bazında uyum sağlıyor. Böylece halihazırda bu platformları kullanmakta olan donanım üreticileri, yeni Snapdragon 636″yı cihaz serilerine kolaylıkla ve etkin şekilde ekleyebilirler” şeklinde bir eklemede bulunuyor.

“Snapdragon tekil bir bileşen,bir silikon parçası ya da işlemci anlamına gelecek herhangi bir adlandırmanın ötesinde bir şeydir. Bilakis donanım, yazılım ve servisleri bütünsel anlamda kapsayan, seçkin bir teknolojidir”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here