Ana sayfa Haber Qualcomm giyilebilir teknoloji için yeni bir çipset çıkarıyor

Qualcomm giyilebilir teknoloji için yeni bir çipset çıkarıyor

1

Qualcomm’un giyilebilir departmanı sorumlusu Pankaj Kedia tarafından yapılan açıklamaya göre eskiyen Snapdragon Wear 2100 platformuna bu Sonbahar yeni bir ürün desteği getirilecek. Spesifikasyonlar konusunda pek detay verilmese de kilit noktalardaki gelişmelerden son derece emin konuşuldu.

28nm’lik üretim tabanıyla Snapdragon 2100 platformu günümüz standartlarında tam anlamıyla antik olarak değerlendirebilir zira tanıtıldığı Şubat 2016’da bile zaten eski teknolojilere dayanıyordu. Yapılan açıklamalara göre 2100’ün tanıtımından hemen sonra yeni versiyonun geliştirilmesine başlayan Qualcomm, bu kadar uzun bir vakti tüketicilerin isteklerine ve piyasanın durumuna dikkat ederek harcadı.

Kedia’nın açıklamasına göre yeni nesilde hiçbir taviz verilmeden sıfırdan başlanan tasarım aşaması, bir akıllı saatin tüm gereksinimleri dikkate alınarak geçirildi. Açıklamada tam olarak şu sözler kullanılıyor:

 

(…) sıfırdan geliştirilen ve özel donanımlar kullanılan yeni jenerasyon giyilebilir teknoloji çipleri siz ona bakmıyorken de güzel görünmesini sağlayacak. Saatle etkileşirken çok daha iyi optimize edilmiş bir pil ömrü göreceksiniz fakat hepsinden daha önemlisi, etkileşmezken de göreceksiniz.

Maddeler halinde yeni jenerasyonda gelecek değişiklikler:

  • Yeniden düşünülmüş sistem mimarisi
  • Düşürülmüş fiziksel boyut
  • Pil ömründe ciddi bir artış
  • Tüm çiplerde standart olarak yer alacak Bluetooth ve Wi-Fi
  • Fitness ve spor odaklı çiplerde GPS
  • çoğu çipte LTE 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here