Ana sayfa Haber Qualcomm CES 2017″de networkingten IoT”den ve otomobillerden ilerliyor

Qualcomm CES 2017″de networkingten IoT”den ve otomobillerden ilerliyor

0

Qualcomm Technologies’in ilk 10nm yonga sistemi (SoC) Snapdragon 835 mobile platformu, artırılmış güç tasarrufu sunarken yeni nesil üç boyutlu deneyimlere de güç verecek Qualcomm Incorporated, CES 2017 fuarında yaptığı açıklamada, iştiraki Qualcomm Technologies’in şirketin en yeni üst seviye mobile platform işlemcisi ve X16 LTE modeme sahip Qualcomm® Snapdragon 835’i tanıttığını duyurdu. Snapdragon 835 işlemci, çığır açan performans ve üstün enerji verimliliği sunan 10nm FinFET işlem nodunu kullanan ilk mobil platform. Snapdragon 835; akıllı telefonlar, başa takılan VR/AR ekranlar, IP kameralar, tabletler, mobil PC’ler ve Win32 uygulama desteği ile birlikte Android ve Windows 10 gibi çeşitli işletim sistemleri ile çalışan diğer tüketici cihazların dahil olduğu üst seviye tüketici cihazlar için yeni nesil eğlence deneyimini ve bağlantılı bulut servislerini destekleyecek şekilde tasarlandı.

Qualcomm Technologies, Qualcomm Network için yeni IoT Bağlantı Platformu ve Genişletilmiş Wi-Fi SON özelliklerini duyurdu. Yeni platform, neredeyse kesintisiz bağlantı ile işlevselliği bir araya getiriyor, cihaz ve teknolojilerde basit kullanım imkanı sunuyor.

Qualcomm Technologies; daha basit, tutarlı ve kesintisiz bağlantı deneyimi sunmak amacıyla Qualcomm® Network için kritik öneme sahip iki yeni bileşeni duyurdu. Tüketicilerin artan talebinin etkisi ile ağ karmaşıklığı ve beklentilerinin de zirve yapması nedeniyle Qualcomm Technologies; IoT cihazları, IoT aktarma merkezleri ve ağ geçitleri genelinde kullanılabilen özelliklerden oluşan bir paket tanıttı. Qualcomm® Network IoT Connectivity isimli bu paket ile kompleks ve farklı bağlantı teknolojileri ve ekosistemleri merkezi bir şekilde yönetilebiliyor. Buna ek olarak Qualcomm Technologies, ödüllü Qualcomm® Wi-Fi Self Organizing Network (SON) çözümünün özelliklerini de mümkün olan en iyi yönetimli ağ sunacak şekilde arttırdı.        
Qualcomm TrueWireless Stereo teknolojisi, Bluetooth stereo kulaklık ve ses kategorisinde inovasyona yön veriyor | Kablodan tamamen bağımsız kulaklar üzerinden yüksek kaliteli sesleri destekliyor. Maliyete göre optimize edilmiş referans tasarım kullanıma sunuldu.Qualcomm Incorporated’ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies International, Qualcomm TrueWireless™ Stereo Kulaklık Referans Tasarımını tanıttı. 

Qualcomm, Aktif Gürültü önleme teknolojisini ultra küçük kulaklıklara ve mikrofonlu kulaklıklara getirdi | Dünyanın Aktif Gürültü önleme teknolojisi ile entegre ilk Bluetooth ses çip üzeri sistemi (SoC), yüksek kalitede kablosuz sese olan talebi karşılamak amacıyla tasarlandı Qualcomm Technologies International, Aktif Gürültü önleme (ANC)  teknolojisini CSR8675 ürün platformuna getirerek, dünyanın ilk Bluetooth ses çip üzeri sistemini (SoC), gelişmiş ses çözümü ile entegre etti. Yeni özellik sayesinde aktif ses önleme için kulaklıklara ayrı bir ANC çipi eklemeye gerek kalmadığından hem karmaşıklık hem de maliyet azaltılıyor. Böylece üreticiler, daha küçük form faktörü tasarımları içerisinde üst seviye ses deneyimini daha hızlı sunabilir duruma geliyor. 
Qualcomm’un çığır açan otomotiv çözümleri, Volkswagen araçların yeni nesil bilgi eğlence sistemine güç veriyor | Yeni Volkswagen AG araçlar, ilgi çekici araç içi deneyimler sunmak için Snapdragon 820A işlemci ile Snapdragon X12 ve X5 LTE modemler kullanacak.

Qualcomm Technologies , yeni nesil Volkswagen AG araçlar içerisinde Qualcomm Technologies’in yonga setlerinin entegre edileceğini açıkladı. Bu yonga setleri içerisinde gelişmiş bilgi eğlence sistemleri için Qualcomm® Snapdragon 820A işlemci ve bağlantılı araç ve telematik sistemler için ise Snapdragon X12 ve X5 LTE modemler bulunuyor. Zengin kullanıcı deneyimleri ve gelişmiş güvenlik özellikleri sunmaya önem veren Qualcomm Technologies, otomotiv endüstrisindeki en yüksek performansa sahip bilgi eğlence ve telematik sistemlerden birini geliştirmek ve üretmek için Volkswagen AG ve endüstrinin diğer liderleri ile birlikte çalışıyor. Snapdragon 820A işlemcisine sahip Volkswagen AG araçların 2019 yılı içerisinde, Snapdragon X12 ve X5 LTE modemlerini kullanan araçların ise 2018 yılı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Qualcomm, yeni nesil bağlantılı araçlar için Gigabit Sınıf LTE’yi duyurdu | Yeni platform çözümleri otomobil üreticilerinin bağlantılı otomobiller için kilit öneme sahip tüm bağlantı teknolojilerini entegre etmesine yardımcı olan Snapdragon X16 LTE modem kullanıyor. Qualcomm Technologies’in otomobil üreticilerinin gelişmiş telematik ve bağlantılı araç servisleri için gerekli olan yüksek hızda, yüksek kalitede ve güvenilir bağlantı sunabilmelerine yardımcı olmak amacıyla, 1 Gbps’ye kadar indirme hızını destekleyen amiral gemisi Gigabit Sınıf Qualcomm Snapdragon X16 LTE modem kullanan, bağlantılı otomobil referans platformunun yeni bir çeşidini tanıttığını duyurdu. Şirketin 3G/4G LTE modemlerindeki liderliği ile geliştirilen referans platformu, otomobil üreticilerinin günümüz araçları için gerekli hale gelen Wi-Fi, Bluetooth, Bluetooth Düşük Enerji ve DSRC/Cellular-V2X opsiyonel destekli Global Navigasyon Uydu Sistemi (GNSS) gibi geniş yelpazede ek kablosuz ve ağ teknolojilerini hızlı ve kolay bir şekilde entegre edebilmelerini sağlıyor. Platformda ayrıca, otomobil üreticilerinin daha hızlı geliştirme yapmalarına ve ticarileştirme süreçlerini iyileştirmelerine imkan vermek amacıyla Snapdragon X16 LTE modem için bir modül referans tasarım da bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here