Ana sayfa Mobil PureView kameralı Nokia’lar geri dönebilir!

PureView kameralı Nokia’lar geri dönebilir!

0

HMD Global, şuan için Nokia akıllı telefon markasının tüm kullanım haklarına sahip ve çıkardığı ürünlerle bu markayı sonuna kadar kullanıyor. Zamanının efsane kamera sistemine ait PureView isim hakkı, yeni bildiriye göre HMD Global kullanımına açıldı.

Avrupa Fikri Varlık Ofisi (EUIPO), HMD Global’in artık PureView kamera markasını kullanmaya yönelik tüm haklara sahip olduğunu listeledi. Bunun anlamı, çok sevdiğimiz Nokia 808 PureView modelinin yeni bir akıllı telefonda yeniden doğuşunu ya da Lumia 1020 ve 41MP kamerasını bir Android ile görebiliriz demek oluyor.

Bunun anlamı yakında PureView ailesi yeni bir model kazanacak mı?

HMD Global tarafından Nokia’nın kullandığı markalardan ilk kez alınanı PureView değil. Daha önce Xpress-On ve Asha gibi isimler de alınmış olmasına karşın bunları taşıyan bir akıllı telefon ya da aptal telefon ile henüz karşılaşmadık.

Eğer firma PureView markalı bir model çıkarmayı düşünüyorsa bu cihazda dairesel ve hareketli bir kamera sistemi karşımıza gelebilir. Bu sistem, daha önceki sızıntılara göre beş farklı lense sahip olacak ve şimdiye kadar görülmemiş kamera özelliklerini bünyesinde barındıracak.


Aracı: Yordan / GSMArena

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here