Ana sayfa Haber Puma”dan çok amaçlı insan koşturgacı: Puma Beatbox

Puma”dan çok amaçlı insan koşturgacı: Puma Beatbox

0

Giyilebilir teknolojilerin, gelişim dönemlerinde Usein Bolt gibi sporcularla test edildiğini ve onların raporları doğrultusunda son kullanıcılara sunulduğunu biliyoruz. Bununla birlikte Nike, Adidas, Under Armour gibi firmalar spordaki bilgilerini ve tecrübelerini bunun gibi giyilebilir teknolojilere aktarmaları bu sektörün oldukça gelişmesine neden oldu. Artık giyilebilir teknolojiler yok, Puma sayesinde “yarışabilir teknolojiler” var. 

Puma’nın Beatbox‘u, 4 tekerlekten oluşan ve üzerinde bazı sensörler bulunan ergonomik bir insan koşturma alanı. Esprili bir şekilde söyleyecek olursam; 4 tekerli, telefondan ittirgeçli çok amaçlı bir yarıştırgaç…

MIT’nin de yazılımcılarının katkıda bulunduğu bu robot şu an Usein Bolt ile birlikte geliştiriliyor. Bununla birlikte PR çalışmalarını da ünlü reklamcılık şirketi J.Walter Thompson yürütüyor. Bildiğim kadarıyla reklamcılık konusunda futbolun Christiano Ronaldo’sudur ve Coca Cola’nın reklamcılık işlerini yürütüyorlar.

Robot, akıllı telefondan yönetilen bir uygulama ile çalışıyor ve sporcu ihtiyacı olan antreman şartlarını robota uygulama aracılığı ile komut göndererek antremanlarını yapıyorlar. 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here