Ana sayfa Haber PUBG Steam”de tüm zamanların en yüksek ikinci oyunu skorunu yakaladı

PUBG Steam”de tüm zamanların en yüksek ikinci oyunu skorunu yakaladı

0

Geçtiğimiz yıl bu zamanlar PUBG kelimesini telaffuz etseydiniz, kimse ne söylediğinizi anlamazdı. Bu hafta sonu Steam”de en çok oynanan oyundu.

24 saat boyunca 870.000″in üzerinde ve artmaya devam eden karşılıklı oyuncu sayısı ile PlayerUnknown”un Battlegrounds adlı oyunu, Steam”in “Mevcut Oyuncu Sayısı” grafiğinde en tepeye yerleşerek Valve”in Dota 2″sini, Counter-Strike: Global Offensive”i, ve aynı zamanda GTAV ve H1Z1″i geride bıraktı. Bu zirve aynı zamanda modlarla dönüştürülebilen, yoğun şekilde popüler olan bu “gördüğünü indir” tarzındaki oyuna, platformda tüm zamanların en yüksek oyuncu sayısına sahip CS:GO”yu da geride bırakma imkanı sağladı. CS:GO, Nisan 2016 tarihinde 850.485 eş zamanlı oyuncu sayısı ile en yüksek seviyeyi yakalamıştı.

Son zamanlarda oyuna olan ilgideki artışın nedenlerinden biri, Gamescom esnasında oyun için davetiye çıkarılmış olması olabilir.Dört gün boyunca süren rekabete dayalı bu etkinlik Twitch”te yayınlanmış, Battlegrounds tanındığından bu yana en tuhaf ve sürpriz oyun içi bir dizi anının yaşanmasına neden olmuştu. Bu ay başlarında oyun sadece birkaç hafta içerisinde 250.000 oyuncu daha kazanarak 600.000 eş zamanlı oyuncu rakamına ulaşmıştı.

Dota  2 ise geçen yılın Mart ayında yakaladığı 1.291.328 kişilik devasa akamla hala tüm zamanların en iyi rekorunu elinde tutuyor. Fakat Battleground”ın grafiklerdeki bu çok hızlı yükselişi, özellikle ARMA 2 moduna dönüştürülebilen savaş tipinde bir oyun için hiç beklenmedik bir gelişme. Hem Dota 2, hem de CS:GO yıllardır piyasada bulunuyorlardı ve Valve”den tam destek alıyorlardı. Bildiğiniz üzere Valve, Steam”in sahibi ve aynı zamanda işletmeni. Fakat Brenda”nın “PlayerUnknown” Battlegrounds oyunu ise daha geçtiğimiz yaz ortaya çıkmıştı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here