Ana sayfa Oyun PSP 2″nin fiyatı belli oldu!

PSP 2″nin fiyatı belli oldu!

0

Sony, PSP serisine ekleyeceği yenilikçi el konsolu NGP (resmi adıyla Vita) için piyasaya çıkış tarihini ve fiyatını resmi olarak açıkladı!
 

Oyun konsolu dünyasında yaşanan sıkı rekabet, el konsollarının da yenilikçi ve son teknolojiyle donatılmasına sebep oluyor. Sony, bu alandaki ürünü PSP’yi yepyeni bir teknolojiyle birlikte piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Daha önceleri PSP 2 olarak konuşulan fakat sonra NGP olarak anılmaya başlayan yeni PSP cihazının resmi adı, PlayStation Vita olarak açıklandı. Vita, Wi-Fi ve 3G olmak üzere iki farklı versiyonda piyasaya sürülecek. Vita’nın İngiltere fiyatı da resmi olarak belli oldu. Buna göre Vita 3G, İngiltere’de 249 Dolar’dan satışa sunulacakken, Vita Wi-Fi ise 299 Dolar’dan satışa sunulacak. ürünün piyasaya çıkış tarihi ise Aralık 2011 olarak belirlendi.

 

PSP Vita
PlayStation Vita’nın gerek 3G gerek Wi-Fi desteği, konsolun internet ile entegre bir şekilde piyasaya sunulacağı ve oyunların artık olması gerektiği gibi, çoklu oyunculuk oynanışını temel alacağını gösteriyor. Vita 3G için AT&T, avantajlı kampanya çalışmalarına başladığını açıkladı. ülkemizde de 2011’in son haftalarında satışa sunulacak olan Vita’yı, ilk olarak GSM operatörlerinin mağazalarında görebiliriz. 5 inç OLED ekrana sahip olacak olan Vita, 16 milyon renk destekleyecek ve 960×544 çözünürlüğe sahip olacak. ARM Cortex A9 platformuna dayalı 4 çekirdekli işlemci barındıracak olan Vita, sağ ve sol taraflarında analog stick bulunduracak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here