Ana sayfa Donanım PS3 satışları azalıyor

PS3 satışları azalıyor

0

PS4’ün yakında piyasaya sürüleceği haberi PS3 satışlarının düşmesine yetti

15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasındaki PS3 satışları 2012’nin aynı dönemiyle kıyaslandığında Hızlıal.com’daki satış verilerine göre yüzde 60 daha az. PlayStation 4’ün oyunseverlerde yarattığı büyük heyecan PS3 oyunlarının satışını da etkiledi.
 

Hizlial.com sitesi PS4’ün PS3 pazarına dair yarattığı etkiyi şöyle yorumladı: “Dünya geneline baktığımız zaman, geçen senelere oranla bu yıl oyun konsolu satışlarında düşüşler olduğunu söylemek mümkün. Fakat özellikle son dönemde, PS4″ün de duyurulmasıyla birlikte PS3 satışlarında yoğun bir azalma dikkat çekiyor. PS4″ü büyük bir heyecanla bekleyen oyunseverler, PS3 satın almak yerine PS4″ü beklemeyi tercih ediyorlar. Bu doğrultuda PS3 oyunlarının fiyatlarında da düşüş yaşandığını söyleyebiliriz. Piyasada, ortalama 50-100 TL arasında birçok oyun bulmak mümkün. Yeni çıkan oyunlarda da cazip fiyat kampanyaları yapılıyor. Aralık ayında Hizlial.com”da da satışa sunulacak olan PS4″ün oyun konsolu dünyasına büyük bir hareketlilik getireceğini söyleyebiliriz.”

Dinamik bağlantılı oyun oynama deneyimi, güçlü grafikleri, yüksek hızı, akıllı kişiselleştirme olanağı, cihazla birlikte gelen sosyal özellikleri ve yeni özellikler taşıyan ikinci ekranıyla beklentileri iyice yükselten PlayStation 4, Aralık ayında internet üzerinden satın alınabilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here