Ana sayfa Donanım PS Move, dünya rekoru kırdı!

PS Move, dünya rekoru kırdı!

0

PS Move, 2 ayda 4,1 milyon adet sattı
 

PlayStation Move hareket kumandası, herkesi “harekete geç”irmek üzere dünya lansmanını gerçekleştirdiği Ekim 2010″dan bu yana geçen sadece  iki ay içerisinde 4,1 milyon adet satarak büyük bir başarı yakaladı.

Sony Computer Entertainment Inc.”ın (SCEI) 30 Kasım 2010 tarihi itibariyle açıkladığı satış sonuçlarına göre PlayStation 3 için çıkarılan PlayStation Move hareket kumandası dünya genelinde toplam 4,1 milyon adet sattı. PS Move, sadece 2 ay önce Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya”da ve 1 ay önce de Japonya”da gerçekleştirilen dünya lansmanını takiben geçen bu kısa sürede ulaştığı satış adetleri ile dünya çapında rekor niteliğinde bir başarıya da imza attı.

 
5 yılda, yaklaşık 42 milyon adet PS3 satıldı
Yine Sony Computer Entertainment tarafından Eylül 2010 itibariyle açıklanan bilgilere göre lanse edilişinin 5. yılında dünya çapında toplam 41 milyon 600 bini aşkın PS3 satışı gerçekleşti. PS3, 2010″un son çeyreğinde de özellikle PS Move ve 3 boyutlu stereoskopik oyunları ile büyük bir atılım yaptı. Gelecek dönemde de PlayStation platformu üzerinde eğlence ve deneyim odaklı gelişmeler devam edecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here