Ana sayfa Haber ProtonMail mobil uygulamasına “kriptolu rehber” özelliği getirdi

ProtonMail mobil uygulamasına “kriptolu rehber” özelliği getirdi

0

ProtonMail’in web sitesi versiyonunda uyguladığı ‘kriptolu rehber’ uygulaması, diğer platformlara da genişletiliyor. Firmanın yeni yaptığı güncelleme ile gizliliğe önem veren bu özellik, Android ve iOS eposta uygulamalarında da kullanıma girmiş oldu. 

Kullanıcı haricinde kimsenin erişim sağlayamadığı bir sistem kullanan uygulama ile isim ve eposta adresi haricinde hiç bir bilginin görülmesi mümkün değil. Aynı zamanda dijital imza sistemini kullanan uygulama, böylece yazışmalara üçüncü tarafların müdahil olmasının da önüne geçiyor. özellikle rehberini korumaya almak isteyen gazeteciler için düşünülen son güncelleme, rehberinin hırsızlar tarafından kullanılmasına engel olmak isteyen herkes için oldukça ideal. 

İlk kez bir mobil uygulama, tam rehber yönetimi özelliği getiriyor. Bu güncelleme ile birlikte bilgisayardan çok telefonu ile vakit geçirenler için pratik bir seçenek kullanıma sunulmuş oluyor. Tabii sadece bu uygulama ile kişisel gizliliğinizi bütünsel anlamda sağlamış olmazsınız ama, en azından içiniz bir nebze olsun rahat edecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here