Ana sayfa Donanım Project Morpheus sanal gerçekliği!

Project Morpheus sanal gerçekliği!

0

Sony, inovatif bir yaklaşımla üzerinde çalıştığı Project Morpheus“u ilk kez, San Francisco”da düzenlenen Game Developers Conference“da geliştiricilere tanıtmıştı.

Project Morpheus nedir?

Sony“nin PlayStation 4 için tanıttığı sanal gerçeklik donanımı Project Morpheus, basitçe tanımlamak gerekirse içerisinde ekran bulunan, üst düzey 3 boyutlu ses desteği veren ve oyun esnasında sadece oyun odaklanmanızı sağlayan bir başlık.

 

Gelelim ürünü kullanırken oyun kontrolünü nasıl sağlayacağımıza. Sony“nin şuana kadar sahip olduğu kontrollere bakacak olursak, Playstation Eye, DualShock4 kontrolleri ve Move hali hazırda birçok kontrol seçeneği sunuyor.

 

Project Morpheus özellikleri nelerdir?

1080p görüntü ve 90+ derece görüş açısına sahip olan cihazın, pozisyon, rotasyon, 360 derece hareket imkanı ve aynı anda DualShock4 ve Move ile kontrol sağlama özelliklerini göz önüne alacak olursak, son derece zengin bir cihaz olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Fakat şu an için Project Morpheus kablolu kullanıma sahip.

 

Sony bu iş üzerinde çalışan geliştiricilere sahip. çalışanlar Project Morpheus deneyimi üzerinde yoğunlaşmış durumda. Bu geçekten güzel bir haber çünkü Sony“nin VR oyun teknolojisini başarıya ulaştırmak için ihtiyaç duyduğu şey tam olarak bu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here