Ana sayfa Donanım Profesyoneller için iPad”de Müzik Uygulamaları

Profesyoneller için iPad”de Müzik Uygulamaları

0

iPad“inizde üst düzey müzik kayıtları konusunda uzmanlaşabilirsiniz.  Mucize aygıtınızın (iPad) 10 ile 65 TL arasında değişen fiyatlara sahip pro seviye müzik uygulamalarını App Store“dan edinerek dilediğiniz türde müzikal çalışmalar yapabilirsiniz. Hatta Synth gibi uygulamalarla albüm kayıtlarına bile girişebilirsiniz. Seviyeyi yükseltmeye Synth, Kork iMS-20, Studio.HD, ReBirth ve diğerleri ile başlıyoruz. 

 

 

ReBirth

 

Roland TB-303 Bass Synth ve Roland TR-808 ile 909 baterilerin dans ve rap müzik dünyası üzerinde büyük etkileri oldu. çok sayıda hit parça, bu müzik enstrümanlarıyla meydana getirildi. Ve hazır olun, Roland”ın bu muhteşem üç cihazını iPad”e taşıyan bir uygulama ile karşı karşıyasınız. Düşünsenenize uygulama içinde Roland TR-808 bile var. İnanılmaz! Muhteşem sesleri size sonuna kadar yaşatan uygulama ile profesyonel kayıt dahi oluşturabilmeniz mümkün. özellikle rap müzik severlerin bu uygulamaya adım atması gerektiği bizce aşikar, deneyin!

 

 

 

Cassini Synth

 

Cassini Synth, tam 40 müzik aletinin birbirinden pürüzsüz seslerine erişebildiğiniz bir metronom. Casio SK1″in bir tür benzeri de diyebiliriz. üstelik yalnızca 2 TL maaliyete ve evet, inanılmaz. Eğer yeteri kadar tatmin olmazsanız uygulamanın ek satın alma paketleri sayesinde çok daha farklı müzikal varyasyonlara ulaşabilirsiniz. Uygulama, amatör müzisyenler için çığır açıcı olduğu kadar bazı profesyoneller içinde kolay kullanımlı ve yaratıcı olarak adfedilebiliyor. örneğin Gorillaz”ın üyeleri, albümü kaydederken Cassini Synth”dan yararlandıklarını açıklamışlardı. Damon Albarn için yeterince iyi olmasa da sizin için iyi olacağı tartışmasız. Haydi deneyin!

 

 

Korg iMS-20

 

Bu listedeki en pahalı uygulamaya geldi sıra; şimdiye kadar üretilmiş en harika müzik aygıtlarından Korg iMS-20″nin analog synth”i ile karşı karşıyasınız. Kesinlikle çılgın bir uygulama. Korg SQ-10 altılı davul makinesi, yedi kanal mikser ve 14 farklı parametrede oluşturulmuş tam 16 adımlı analog sequencer”I içeriğinde barındıyor. Kendi ses tasarımlarınızı oluşturmak istediğinizde sınırların biraz ilerisinde kaliteyi aradığınızda iMS-20 çok iyi bir seçim. üstelik çok eğlenceli bir uygulama olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bitirdiğiniz parçaları SoundCloud”a direkt olarak aktarabiliyorsunuz. 

 

 

Studio.HD

 

Studio.HD, 24″e kadar parçayı birbirine karıştırıp düzenleyebildiğiniz ve arayüzüyle beğenimizi kazanan bir uygulama. Uygulamadaki bir diğer hoş sürpriz de parçalara mikrofonla vokal yapabilmeniz. Aslında genç müzik tutkunları için bu özellik büyük kolaylıkları beraberinde getiriyor. Mikrofonla vocal yaparken gitar ve bateri kayıtlarınızı bir arada ele alıp çok hoş şarkılar meydana getirebilirsiniz. Ses editörü ise inanılmaz derecede kolay. 900″e yakın ücretsiz müzik sesini de uygulama ile birlikte kullanabiliyorsunuz. Yani ister uygulama içinde müzik oluşturun isterseniz dışarıdan eklediğiniz seslerle. Daha fazla ses için App Store”dan ekstra satın almalarda yapabiliyorsunuz. 

 

 

DM1 – The Drum Machine

 

Tam 64 bateri kiti ve herhangi bir müzik uygulaması üzerinde görebileceğiniz en havalı arayüz tasarımlarından birini size sunan DM1, kesinlikle bizim en favori müzik üretim uygulamalarımızdan biri oldu. App Store“un da yıldızlarından biri olan uygulama neredeyse sorunsuz bir davul uygulaması olarak da özetlenebilir. Parçalarınıza dijital efektlerde ekleyebildiğiniz uygulama, özgün ve profesyonel düzeydeki mix”ler için ideal. üstelik fiyatı da çok makul. 

 

 

Pianist Pro

 

Parmaklarınızın ucu için profesyonel düzeyde bir piyano aradığınızda size tavsiyemiz kesinlikle Pianist Pro. Piyano, synth gitar ve organlar ile birlikte 16 farklı araçla birlikte gelen Pianist Pro”nun ekran klavyenizi yapılandırmanıza olanak tanıması da bir diğer fantastik yanı. Bu ilginç özellik sayesinde ekranınızda tam 88 tuşu bir arada kullanabiliyor ve böylelikle sesin piyano ve türevleri adına tüm olanaklarına ulaşmış oluyorsunuz. Stüdyo dışında olduğunuz anlarda dahi size çok üst düzey çalışma imkanı sunan uygulama, işlerinizi WAV dosyası halinde kaydedip istediğiniz yerlere de gönderebilmenize olanak tanıyor. Satın alabileceğiniz en iyi piyano uygulaması ve fiyatı da son derece düşük. 

 

 

StompBox

Stombox”ı Apple ve iPad severler çok iyi hatırlayacak. Apple”ın iPad 2 reklamlarının birinde Stombox”ı iPad”de nasıl müzik yapılabileceğiniz göstermek için kullanmıştı. Bu mükemmel reklam gücüyle de hız kesmeden büyüyen uygulama, müzik üretimi adına çok havalı bir düzeyi temsil ediyor. iPad”inize profesyonel seviyede bir dijital efekt ünitesi kazandıran Stombox”da kendi özel gitar efektlerinizi oluşturup kullanabilirsi niz.Aralarında reverb, flanger, phaser”ın da bulunduğu 17 farklı dijital efekt modülüne sahip olması ise müzikal anlamda hayal gücünüzü ciddi boyutlarda tetikleyecek. Harici bir anfiyi iPad”inize bağlayıp gitarınızla birlikte çalışabilmenize olanak tanıması ise en sevdiğimiz yanı. Birçok profesyonel müzik grubu gitaristi tarafından kullanıldığı ise bilinen bir gerçek, denemediyseniz vakit kaybetmeyin ve gitarınızı da yanınızda alıp uygulamayı indirin diyoruz.

 

 

 

Studio Track

 

8 parçaya kadar sound”u birleştirip miks oluşturmanızı sağlayan Studio Track”ın en gözde yanı ise geniş ve rengarenk butonları. Uygulamanın arayüzü, güçlü algoritmalara sahip olduğunun da bir kanıtı durumunda ve özellikle DJ olmayı amaçlayan müzik severler için Stıdio Track”i benzersiz kılıyor. Müzikleri karıştırırken ya da mix”lerken tonların sıçramasına dair özellikler, kalibreler, ilginç mix araçları barındırması ise kolay kullanımı ile birlikte uygulamayı çok daha iyi bir hale getiriyor. Yolda bir yerlere giderken ya da bir kafede yakın dostlarını beklerken müzik kaydetmek isteyenler için gerçek bir efsane olduğunu da belirtelim. Denendi ve onaylandı!

 

 

GarageBand

 

Apple“ın müzik uygulaması Garage Band ile müzik adına aklınızdan geçenlerin çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Dünyanın en çok tanınan müzik uygulamasında her kesimden kullanıcının kolaylıkla ayak uydurabileceği araçlar var ve bunlarla iPad”in ekranında adeta dans ediyorsunuz. Bluetooth veya Wi-Fi üzerinden üç kişiye kadar bağlantı da kurabildiğiniz uygulamayla mesela bir arkadaşınız bateri çalarken siz piyanoyla eşlik edebiliyorsunuz. Kayıtlarınızı Facebook ya da YouTube üzerinden paylaşma olanağını da size sunuyor. Eğer müzik yapma konusunda az çok fikriniz varsa bu uygulama tam size göre.

 

 

 

FL Studio Mobile HD

 

Davul pedleri ve yapılandırılabilir bir sanal piyano üzerinden müzik üretebileceğiniz gibi FL Studio 133″ler, ilginç bateri kitleriyle de müzik üretebileceğiniz uygulamanın oldukça popüler olan masaüstü bilgisayar yazılımından farksız bir deneyim olduğunu vurgulamamız gerek.  Sequancer, MIDI ve MIDI out da dahil olmak üzere masaüstü sürümdeki tüm editörleri barındıran FL Stıdio Mobile HD, size özel seslerle başarılı kayıtlar ya da sample”lar oluşturma olanağı sunuyor. 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here