Ana sayfa Haber Probil Unified Computing System çözümlerini tanıttı

Probil Unified Computing System çözümlerini tanıttı

0

Ağ, depolama ve sanallaştırma kaynakları tek sistemde

Cisco”nun Türkiye”deki tek yetkili Unified Computing System iş ortağı Probil,  veri merkezlerindeki kaynakları birbirine bağlayarak bilgisayarları, ağı, depolamaya erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını tek sistemde toplayan Unified Computing mimarisini Ankara”da tanıttı

Cisco, Türkiye”deki tek yetkili Unified Computing iş ortağı olan Probil ile birlikte Ankara”da düzenlediği etkinlikle veri merkezlerindeki kaynakları birbirine bağlayarak bilgisayarları, ağı, depolamaya erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını tek sistemde toplayan Unified Computing System mimarisini tanıttı. Ağ, sunucu, veri depolama ve sanallaştırmayı tek platformda buluşturan Unified Computing mimarisi, hem veri merkezinin toplam maliyetini düşürerek iş verimliliğini artırıyor hem de enerjinin etkin kullanımına imkan tanıyor.

Cisco Partner Summit 2009″da Doğu Avrupa Bölgesi”ninde en iyi Wireless Kablosuz Teknoloji iş ortağı seçilen Probil, Türkiye”nin ilk Cisco Silver sertifikalı iş ortağı olma özelliği ile de dikkat çekiyor.


Cisco Unified Computing sisteminin sunduğu avantajlar ise şöyle:

-İşletmelerin veri merkezlerine sahip olma maliyetini, yatırım harcamalarında (CAPEX) yüzde 20″ye ve operasyonel giderlerde (OPEX) yüzde 30″a kadar düşürüyor.

-BT verimliliği ve iş etkinliğini artırarak uygulamaları devreye alma sürelerinin günlerden dakikalara düşmesini sağlıyor. Bilgi İşlem ekiplerinin bakıma harcadığı zamanı da minimuma indiriyor.

-Karmaşık yapıların tek merkezden yönetimini sağlayarak hem süreçleri yalınlaştırıyor, hem de ölçeklenirliği artırıyor.

-Kullanılan enerjiyi ve iklimlendirme maliyetlerini azaltarak verimlilik sağlıyor.

-Endüstri standartlarına dayanan mimari sayesinde uygulamaların bir arada çalışmasına imkan vererek sistem yatırımlarında devamlılığı sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here