Ana sayfa Oyun Pro Evolotion Soccer 2011 Lansmanı Yapıldı

Pro Evolotion Soccer 2011 Lansmanı Yapıldı

0
Dünyanın En İyi Futbol Oyunu Pro Evolution Soccer 2011 dün akşam Baltalimanı Portaxe”de yapılan bir lansmanla basına tanıtıldı. Baltalimanı Portaxe”de 20:00 – 24:00 saatleri arasında yapılan Lansmana, Türk spor ve teknoloji basının önemli kalemlerinin yanı sıra futbolcu Can Arat katıldı.

Lansmana saatler öncesinde gelmeye başlayan davetliler gecenin geç saatine kadar PES 2011 oynayarak, oyunun yeni özelliklerini keşfetmeye çalıştılar. PES 2011 Ekim ayının ilk haftasında  PS3, Xbox 360 ve PC formatlarında,ekimin sonunda ise PS2,PSP,Wii formalarında raflardaki yerini alacak.

PES 2011 oyununda menülerin Türkçe olması ve oyunculara gerçek maç deneyimi yaşatan manuel pas özelliği lansmanda en çok dikkat çeken özellikler oldu.

Turnuva kayıtlarının duyurulmasıyla katılımcılar kayıt masasının önünde uzun kuyruklar oluşturdular. Her katılımcının takımının kura usulü belirlendiği gecede PES 2011 turnuvası büyük çekişmelere sahne oldu. Finalin yaklaşmasıyla tansiyon iyice yükseldi…
 

 

 

 

128 kişinin katıldığı turnuvada dereceye giren Devrim Karadana (PESTürkiye.org), özkan öztürk (Best FM) ikinci, Kemal Aysel (Men”s health) üçüncü oldu.

Devrim Karadana Xbox 360 Elite ve PES 2011 oyun kazanırken, özkan öztürk Xbox 360 Arcade ve oyun, Kemal Aysel futbol topu ve oyun kazanarak turnuvanın ilk üçüne girmeyi başardılar.
 

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye”de oynanan “Milan – Liverpool” Şampiyonlar Ligi Finalinde olduğu gibi PES 2011 turnuvası “Milan – Liverpool” finaline sahne oldu. Daha önce olduğu gibi Liverpool Milan”ı finalde eleyerek, turnuvanın birincisi olmaya hak kazandı.
 

üçüncülük maçı ise “Arsenal – Monaco” eşleşmesine sahne oldu. Arsenal maçı kazanarak üçüncü oldu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here