Ana sayfa Haber Powerbank seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Powerbank seçerken dikkat edilmesi gerekenler

0

TP-LINK, akıllı telefon ve tablet bilgisayarlara yönelik geliştirdiği ürünlerin yanısıra sahte olarak piyasaya sunulan powerbank, yani mobil şarj ünitelerine dikkat çekiyor.TP-LINK’in teknik müdürü önder Tayanç, güvenli olmayan ve sahte olarak bilinen ürünlerin mobillere zarar verebileceğini belirtti.

Sahte ürünlerden kasıt, bilinen markaların karşısına çıkarılan, aynı adı taşıyan replika veya ad benzerliği ile dikkat çeken ürünler.  Tayanç’a göre ayrıca güvenilir markalardan satış alınmasının pil ömürüyle birlikte patlama, çatlama konusunda da kullanıcıları garantiledi. Ayrıca  bu tarihlerde üretim yeri belli olmayan, farklı markalar adından çok sayıda powerbank’ler de mobil cihazları öldürmeye aday.

Mevcut powerbank’ler radyasyon konusunda da bazı sınavlardan geçiriliyor.  TAP federasyonundan, çevre bakanlığına kadar bunun gibi mobil cihazlardan gelen kimyevi salgıları kontrol altında tutamıyorken bahsedilen replike ürünler kayıt dışı ürünler olduğu için herhangi bir testten geçirilemiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here