Ana sayfa Haber Postayı Takip Etmek İçin AirTag Kullanılabilir mi?

Postayı Takip Etmek İçin AirTag Kullanılabilir mi?

AirTag kayıp eşyaları bulmak için harikadır, ancak postaları takip etmek için ne kadar işe yarar? Mümkün olsa da, herkesin yapması gereken bir şey değil.

0

Apple AirTag, anahtarları, bagajları ve diğer öğeleri takip edecek şekilde tasarlandı. Bununla birlikte, bir kullanıcı tarafından gösterildiği gibi, bir posta parçasını da takip edebilir. Apple pazarlamasında, insanların AirTag’leri nasıl kullanmasını beklediği konusu oldukça açık. Ancak bu, izleyici için daha yaratıcı kullanım durumlarının bulunmadığı anlamına gelmiyor.

AirTag, Apple’ın piyasaya sürdüğü ilk Bluetooth izleme cihazı ve birinci nesil bir ürün olarak oldukça iyi. iPhone ile sorunsuz entegrasyona sahiptir. Kullanımı son derece kolaydır. Nerede olursa olsun kolay takip için Apple’ın “Ağımı Bul”a bağlanır. Bu, 30 dolarlık küçük bir cihaza sığdırılmış çok sayıda işlevsellik vardır. Bu da onu Apple’ın bir süredir piyasaya sürdüğü daha çekici aksesuarlardan biri haline getiriyor.

OPPO Reno 6 Pro, Reno 6 Pro + TENAA’da yer aldı

AIRTAG BİRÇOK FARKLI ALANDA DENENİYOR

AirTag, insanların kayıp eşyaları bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ancak birçok kullanıcı cihazı kullanmanın başka yollarını buldu. Evcil hayvanları izlemek, saklambaç oynamak ve hatta çöpçü avları oluşturmak için kullanılan AirTag örnekleri olmuştur.

Yine de bir soru var akılları kurcaladı. Bir AirTag bir posta parçasını takip etmek için ne kadar iyi çalışıyor? Herkesin posta sisteminde kaybolan bir mektup veya paketle ilgili bir hikayesi vardır. Bir paketi takip etmek için bir AirTag kullanarak, bir şeyin olması gerektiği yere teslim edildiğine dair gönül rahatlığı oluşur.

POSTANIZIN NEREDE OLDUĞUNU TAKİP EDİN

Intego’dan Kirk McElhearn tam olarak bunu yapmaya çalıştı ve şaşırtıcı bir şekilde oldukça iyi çalıştı. McElhearn, Birleşik Krallık’tan Londra’ya bir AirTag postaladı. İlerlemesini iPhone’undaki Find My uygulaması aracılığıyla takip etti. Mektubun yerel sınıflandırma istasyonuna ne zaman, daha büyük bir posta işleme merkezine ne zaman ulaştığını, ne zaman yolda olduğunu ve sonunda Londra’daki arkadaşının evine ulaştığını görüyordu.

Yakındaki herhangi bir Apple cihazı bir AirTag’e anonim olarak ping atabilir. Bu olduğunda, sahibi, Find My uygulamasında güncel konumunu görür. Bu, yol boyunca konumunu güncellemek için yakınlarda yeterli Apple aygıtı olduğunu varsayarak, birisinin postadaki bir AirTag’i izlemesine olanak tanır.

Xiaomi’nin Bill Gates ile ilgili tweet’i ortalığı karıştırdı

Postayı İzlemek İçin AirTag Kullanmanın Sınırlamaları

Bir AirTag kullanarak bir posta parçasını izlemek teknik olarak mümkün olsa da, bununla birlikte gelen bazı sınırlamalar vardır. Birisi AirTag’in konumunu güncellemek için çok fazla Apple ürününün bulunmadığı kırsal bir bölgede yaşıyorsa, izleme deneyimi neredeyse o kadar iyi olmayacaktır. Apple’ın Ağımı Bul’daki 1 milyardan fazla cihazdan oluşan ordusu, izlemenin çoğu yerde gerçekleştirilebileceği anlamına geliyor. Ancak New York gibi bir şehirde çalışma şansı hiçliğin ortasında olduğundan çok daha fazla.

AirTag’in insanların kırtasiye ürünlerini bulmalarına yardımcı olmak için tasarlandığı gerçeği de var. Sürekli hareket eden bir şeyi takip etmek için değil. AirTag konumunu 7/24 güncellemiyor. Bunun yerine diğer Apple cihazlarıyla yolları kesişirken düzenli aralıklarla yapıyor. Birisi kayıp bir spor salonunu geri arıyorsa bu tamamen iyidir. Ancak hareket halindeyken bir şeyin tam yerini izlemeye çalışıyorlarsa o kadar da iyi değildir.

Son olarak, bir mektubu veya paketi takip etmek için AirTag kullanmanın gerçekten değip değmeyeceği tartışılıyor. İşe yarayabileceğine dair kanıtlar olsa da, AirTag’in artık paketin teslim edildiği yerde olması sorunu da var. AirTag’ler göreceli olarak 30 dolar olarak uygundur. Ancak bu parayı birisi bir paketi her takip etmek istediğinde harcamak ideal olmaktan uzaktır. Bir aile üyesine veya arkadaşınıza bir posta parçası gönderdiğinizde AirTag’in iade edilmesini koordine etmek mümkün olur. Ancak bu yine de değerinden daha fazla güçlük çekiyor.

POCO M3 Pro Detayları Ortaya Çıktı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here