Ana sayfa Haber Porsche Ve Tesla Rekabetinde Son Durum

Porsche Ve Tesla Rekabetinde Son Durum

0
tesla vs porsche
tesla vs porsche

Ürettiği tüm araba modellerinde ağızları açıkta bırakması ile bilinen Porsche, benzinli olması nedeniyle Tesla karşısında bir miktar rekabet etmekte zorlanıyor. Tesla’nın hem konforlu hem de üst düzey bir teknolojik kullanım sunmasından dolayı, Porsche karşısında çoğu zaman üstünlük kurduğu bilinse bile; yine de rekabetin kızgın olduğunu söylemek mümkün. Porsche her yıl yaklaşık olarak %7 lik bir büyüme kaydederken, Tesla ise her yer % 10 luk bir büyüme ile yoluna devam ediyor.

 

Tesla vs Porsche
Tesla vs Porsche

Tesla Bu Rekabette Öne Çıkabilecek Mi ?

Son dönemlerde her iki araç firmasında da bir miktar kar azalması olsa bile, yine de sektörün en çok kar eden kuruluşları olarak bilinmektedir. Özellikle de Tesla’nın son dönemlerde ortaya çıkardığı son teknoloji ürünlerin Porsche karşısında adeta ezici bir üstünlüğe sahip olacağı da en çok yürütülen tahminler arasında. Tesla Ceo’sunun canlı yayında yaptığı bazı patavatsızlıklar nedeniyle firmanın hisseleri bir miktar düşse bile; son zamanlarda bir miktar toparlanma görülüyor.

İlerleyen 30 yılda bütün arabaların elektrikle çalışacağı tahmin edildiğinde; Porsche markasının, Tesla karşısında tutunması neredeyse imkansız gibi görünüyor. Ancak yine de teknoloji dünyasında her şeyin mümkün olduğu söylenebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here