Ana sayfa Makale Popüler YouTube kanalları

Popüler YouTube kanalları

0

YouTube ünlüleri son zamanlarda kültürel bilincin ön saflarında yer alıyorlar. ürettikleri içeriklerden yaygın etkisine ve erişime kadar, YouTube’da video oluşturan ve yayınlayan kişiler uzunca bir süredir tartışılan konular oldular. Ancak milyarlarca kullanıcı ve video paylaşım platformuna her dakika yüklenen 300 saatten fazla içerik ile, en çok kim etkileşimde bulunuyor?

YouTube’daki içeriğe abone olma ve yeni videolar konusunda güncel olma özelliği yıllardır sürüyor. Ancak, sitedeki çok sayıda videoyu filtrelemek için çok sayıda kişi bu özelliği kullanıyor. Bir kanala abone olarak, bunları YouTube hesabınızdaki “Abonelikler” sekmesi altında toplayarak bu içerik oluşturucuların videolarını bulmayı kolaylaştırıyor. Müzisyenlerden yayıncılara, şakacılardan yorumculara ve daha fazlasına kadar, işte ülkemizde ve Dünya”da en çok abone toplayan YouTube kanalları (Müzik veya Spotlight gibi YouTube tarafından oluşturulan kanallar hariçtir).

PewDiePie ( 61 milyon abone)
PewDiePie, 60 milyonun üzerinde abonesiyle en çok abonesi olan YouTube kanalıdır. 2010 yılında İsveçli komedyen Felix Arvid Ulf Kjellberg’in oluşturduğu PewDiePie YouTube kanalı, en çok “Let’s Play” videoları ve blogları ile biliniyor. İçeriği aptalca, iğrenç ve küfürle dolu olarak tarif ediliyor. 

İçerik oluşturmaya odaklanmak için üniversiteden ayrıldıktan sonra, PewDiePie yaratılmasından sadece iki yıl sonra bir milyon aboneyi geçti. Kanal, 2013’ten beri en çok abonesi olan kanal ve sitedeki en popüler ikinci kanal olan T-Series”den yaklaşık 25 milyon daha fazla aboneye sahip. Kjellberg’in sosyal medya sitesi üzerindeki etkisi, indie video oyunlarının, özellikle de Goat Simulator ve McPixel’in satışını olumlu yönde etkiledi.

 

T-Series (39 milyon abone)
T-Series, 37 milyon abonesi ve 1,7 milyar aylık görüntülemesi ile popüler bir Hintli müzik şirketidir ve bu onu dünyanın en çok abonesi olan ikinci ve en çok görüntülenen YouTube kanalı haline getirmektedir. Aynı zamanda en çok abonesi olan Hintçe ve Hintli YouTube kanalıdır. T-Series kanalı, Bollywood müzik parçalarıyla tanınıyor. 

T-Series kanalı, sadece 2006’dan bu yana (YouTube 2005″ten beri var) olmasına rağmen, kanalı yöneten T-Series şirketi 1980’lerden beri çalışıyor. Şirketin atılımı, film müziği Aashiqui ile 1990 yılında geldi. Film müziği Hindistan’da 20 milyonun üzerinde sattı ve onu tüm zamanların en iyi satan Bollywood albümü yaptı.

 

JustinBieberVEVO (34 milyon abone)
Justin Bieber”ın VEVO sponsorlu kanalı, YouTube”un en çok abonesi olan üçüncü kanalı. Kanalı, 34 milyon abonesinin keyfini çıkarması için resmi müzik videoları, canlı performanslar, röportajlar ve daha fazlasını derliyor. 2007’de 12 yaşındayken şarkı söylemeye başlayan Justin Bieber, her biri bir milyardan fazla kez görüntülenen dört videoya sahip. 

Resmi YouTube kanalında hiç yayınlanmamasına rağmen, Bieber, geçen yıl yayınlanmasından bu yana 612 milyon kez görüntülenen hit 2017 şarkısı Despacito’nun remix versiyonu ile katkıda bulundu. Bu da Bieber’ı video paylaşım sitesinde en çok izlenen sanatçılardan biri haline getirdi. Orijinal parça, YouTube tarihinde en çok izlenen videodur ve yaklaşık 5 milyar kere görüntülenmiştir.

 

Holasoygerman (33 milyon abone)
Germán Alejandro Garmendia Aranis, HolaSoyGerman YouTube kanalının sahibi olan Şilili bir komedyen ve yazar. Garmendia Aranis ayrıca şarkıları YouTube ve Spotify’da bulunan Ancud grubunun bir üyesi. Aranis neredeyse bir yıldır ana kanalında video yayınlamamasına rağmen, platformdaki en çok abonesi olan dördüncü kanal olmaya devam ediyor. Daha sık video yayınladığı ikinci kanalı JuegaGerman, 24 milyon abonesiyle 16. en popüler kanal. 

Aranis, çeşitli kanallarında toplam 60 milyon aboneyi bir araya getirme konusunda bazı ciddi YouTube becerilerine sahip. Ayrıca, yüksek takipçi sayısı için YouTuber Creator ödüllerinin bir parçası olan iki Diamond Play düğmesi elde eden ilk YouTuber.

 

Canal KondZilla (28 milyon abone)
Canal KondZilla olarak bilinen Konrad Cunha Dantas, 300’den fazla müzik videosunu yöneten Brezilyalı bir müzik video yapımcısı, yönetmeni ve yazarıdır. YouTube kanalına göre, Brezilya’daki en bilinen elektronik müzik üreticisidir. 2012’de Dantas’ın başlattığı YouTube kanalı KondZilla, 28 milyondan fazla aboneye ve 14 milyar görüntülenmeye sahip. 

Dantas, MC Guime, Preta Gil, Koral Conká, DJ Marlboro ve başka sanatçılarla çalıştı. Koral Conká”nın müzik videosu Tombei üzerine çalışması 2015 Multishow Awards”da En İyi Müzik Videosu ödülüne aday oldu. Vdeo 22 milyon kez izlendi. YouTube”un en çok abonesi olan beşinci kanalı durumunda. 

 

Ed Sheeran (28 milyon abone)
Popüler İngiliz şarkıcı Ed Sheeran, YouTube’da en çok abonesi olan 6. kanala sahip. Suffolk”da yetişen müzisyen, kısmen internet üzerinden işlerini daha fazla kişinin görmesini sağlayan akan medya platformuna bağlı olarak uluslararası başarı elde etti. O zamandan beri, Ed Sheeran üç stüdyo albümü çıkardı:+ (2011), x (2014) ve ÷ (2017). YouTube kanalında videolarını yayınladı. 

Resmi müzik videoları, remix”ler ve videoların sahne arkalarının yer aldığı Sheeran”ın kanalı, videolarını 12 milyar kez izleyen 28 milyonun üzerinde aboneye sahip. Shape of You şarkısı YouTube’da 3 milyardan fazla görüntülendi. Bu, sitede üçüncü en çok görüntülenen video haline geldi.

 

Netd müzik (9 milyon abone)
netd müzik, anlaşmalı müzik yapım firmalarından sağladığı, Türkçe pop müzikten alternatif müziğe kadar çeşitli tarzlardaki müzik kliplerinin resmi yayın platformudur. Ocak 2014″te açılmış. 7,600 video yüklü. Videoları şimdiye kadar 20 milyara yakın görüntülenmiş.

En çok görüntülenen videosu, Emre Karaduman-Aleyna Tilki”nin Cevapsız çınlama parçasının videosu, 372 milyon kez görüntülenmiş.

 

Enes Batur (6,8 milyon abone)

Enes Batur 20 yaşında, 5 yıldır Youtube’ta video yayınlıyor. Kanalını Kasım 2012″de açmış.En çok izlenen videosu Son Diss isimli müzik videosu, 39 milyon kez izlenmiş. Videoları şimdiye kadar 2,8 milyar kez izlenmiş. 1,500 video yüklü.

 

Orkun Işıtmak (4.6 milyon abone)
Nisan 2010″da açılmış bir kanal. 22 yaşındaki Orkun Işıtmak”ın videoları şimdiye kadar 950 milyon kez izlenmiş.  En çok izlenen videosu Ece Seçkin”le şarkı söylediği bir video, 28 milyon kez izlenmiş.  Kanalda 1.1 bin video yüklü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here