Ana sayfa Foto Galeri Popüler bilgisayar ve konsol oyunları – 2017

Popüler bilgisayar ve konsol oyunları – 2017

0

Battlefield 1
Türü: Birinci şahıs nişancı
Sistem: Xbox One, PS4, PC
Battlefield 1 Fiyatı: 175 TL (PC)
Bu birinci şahıs nişancı oyunu, oyuncuları I. Dünya Savaşı’na taşıdı ve son dönemlerin en çok satan oyunu oldu. 21 Ekim”de çıkan “Battlefield 1”, oyun sitelerinden eleştirmenlerin beğenisini kazandı. 

 

 

Madden NFL 17
Türü: Spor
Sistem: Xbox One, PS4, PS3, PC
Madden NFL 17 Fiyatı: 200 TL (PS4)

“Madden NFL 17”, 23 Ağustos 2016’da ortaya çıksa da, sonraki dönemde video oyunu satış listelerinin başında geldi. Geçen yıl, Xbox One’daki “Madden NFL 16”, dünya çapında 2.1 milyon kopya sattı.

 

Minecraft
Türü: Sandbox
Sistem: Xbox One, PS4, PS3, PC, Mac, Wii U
Minecraft Fiyatı: 107 TL (PS4)
Microsoft kültürünü tanımlayan hit “Minecraft”, geçen yılın en çok satan oyunları arasındaydı ve bu, dijital indirmeleri de içermiyor. Minecraft”ı İsveç oyun stüdyosu Mojang yayınladı.

 

 

Lego Star Wars: The Force Awakens
Türü: Aksiyon-macera, çocuk
Sistem: Xbox One, PS4, PS3, PC, Mac, Wii U, 3DS
Lego Star Wars: The Force Awakens Fiyatı: 108 TL (PS4)

Sanki Lego yeterince para kazanmamıştı, marka son yıllarda video oyunlarına büyük bir geçiş yapmaya başladı. Haziran 2016’da piyasaya çıkan “Lego Star Wars: Force Awakens”, geçen yılın çok satan oyunlarının arasında yer alıyor  ve Lego serisinin başarılı oyunlarından biri. 

 

 

“Pokemon Sun” ve “Pokemon Moon”
Türü: RPG
Sistem: 3DS
“Pokemon Sun” ve “Pokemon Moon” Fiyatı: 220 TL (3DS)

“Pokemon Sun” ve “Pokemon Moon” 18 Kasım’da piyasaya çıktı. Her iki oyun da Nintendo 3DS içindir ve Pokemon’dan sevdiğiniz RPG oyununa sahiptir. “Sun” ve “Moon” ayrıca Z-Moves ve yeni Rotom Pokedex oyun içi araçları gibi nitelikleri içeren yeni öğeler getiriyor.

 

Mafia III
Türü: Aksiyon-macera, sandbox
Sistem: Xbox One, PS4, PC, Mac
Mafia III Fiyatı: 115 TL (PS4)

2K Games’in serisinin “Mafya III”ü, ilk haftasında 4.5 milyonun üzerinde sattı ve şirketin en hızlı satan video oyunu ünvanını aldı. Oyun geçen sene 7 Ekim’de çıktı ve en çok satan oyunlar arasında yer aldı.

 

Ratchet & Clank

Türü: Aksiyon-macera, çocuk
Sistem: PS4
Ratchet & Clank Fiyatı: 100 TL (PS4)

Insomniac Games, “Ratchet & Clank” ı 2002’de Sony’nin PS2’si için geliştirmişti. İlk oyunundan bu yana, Ratchet & Clank 14 başlıklı bir video oyunu franchise’ına dönüştü. “Ratchet & Clank”ın en yeni sürümü 12 Nisan 2016’da mağazalarda satışa sürüldü ve orijinal PS2 oyununu yeniden başlattı.

 

The Elder Scrolls V: Skyrim
Türü: Aksiyon-macera, RPG
Sistem: Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, PC
The Elder Scrolls V: Skyrim Fiyatı: 130 TL (PC)

Bethseda Game Studios, The Elder Scrolls V: Skyrim” i 11 Kasım 2011’de piyasaya sürdü ve o günden beri satışları yoğun bri şekilde sürüyor. Haziran 2016’dan itibaren, “Skyrim “‘in sadece PC sürümü 3.86 milyon adet sattı ve tüm zamanların en çok satan PC oyunları arasında yer aldı.

 

Street Fighter V
Türü: Dövüş
Sistem: PS4, PC
Street Fighter V Fiyatı: 88 TL (PS4)

Capcom, son derece başarılı dövüş oyunu serisinin beşinci sürümünü 16 Şubat 2016’da çıkardı. “Street Fighter V”, bu en çok satan video oyunu franchise”ını oluşturan 80’den fazla Street Fighter video oyunundan sadece biridir. 30 Haziran 2015 itibarıyla Capcom, Street Fighter oyunundan 36 milyon sattı.

 

FIFA 17
Türü: Spor
Sistem: Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, PC
FIFA 17 Fiyatı: 185 TL (PS4)

Electronic Arts’ın futbol hiti “FIFA 2017” 27 Eylül 2016’da piyasaya sürüldü. FIFA serisinin ne kadar başarılı olduğu hakkında fikir vermesi için şunu söyleyelim, “FIFA 16”, 2015 yılında dünya çapında satışlarda 2. sırada yer aldı ve yaklaşık 7 milyon adet satıldı, üstelik sadece PS4 için.

 

Lego Marvel”s Avengers
Türü: Spor
Sistem: Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, Wii U, 3DS, PC, Mac
Lego Marvel”s Avengers Fiyatı: 108 TL (PS4)

Bu liste Lego’dan ilham alan ikinci bir video oyununa sahip olmaksızın tamamlanmazdı ve Star Wars gibi Marvel de hakkını ödeyen bir başka Disney markasıdır. 26 Ocak 2016’da yayınlanan “Lego Marvel’s Avengers”, ünlü süper kahraman karakterleri ve Lego video oyunu serisini karakterize eden öğrenmesi kolay oyunu  içeriyor. Daha Marvel filmlerigeldikçe, bu Lego unvanlı oyun da her zaman iyi satılacaktır.

 

Final Fantasy XV
Türü: RPG, Fantazi
Sistem: Xbox One, PS4
Final Fantasy XV Fiyatı: 342 TL (Xbox One)

“Skyrim”, Final Fantasy’ye benzeyen açık bir aksiyon RPG’sidir. Fakat, oyunun uzun süredir devam eden mirasını ve oyunlar üzerindeki etkisini göz önüne alarak, “Final Fantasy XV”i de listemizde kendi adıyla yer veriyoruz. 29 Kasım 2016’da dünya çapında mağazalarda sunulan “Final Fantasy XV”, Final Fantasy serisine önemli bir katkıda bulundu. “Final Fantasy XV”, piyasaya çıktıktan bir gün sonra, seride en çok satan oyun ünvanını aldı ve 5 milyondan fazla sattı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here