Ana sayfa Haber Polycom ve HP”den bir ilk

Polycom ve HP”den bir ilk

0

Polycom’un uygulaması sosyal medyada grup olarak tek bir platformda görüntülü konuşma imkanı sunuyor

Polycom, Polycom HD video yazılımı ile desteklenen HP”nin en yeni webcamleri (HD 3310 ve HD 4310) ile kullanıcıların Facebook, Skype ve gTalk gibi popüler sosyal platformlardaki kişi listelerine erişimlerine olanak veren, kullandıkları uygulamalara ve nerede olduklarına bakmadan HD görüntülü sohbet gerçekleştirmelerini sağlayan, ilk “sosyal medyada grup olarak görüntülü konuşma” uygulamasını duyurdu.

 

Uygulama, Facebook, Skype ve gTalk”taki kişi listelerini birleştirdiği için kullanıcılar, çevrimiçi kişileri HD görüntülü konuşmaya davet edebiliyor. Görüntülü konuşma davetini tercih etmiş oldukları messenger arayüzü üzerinden alan katılımcılar, tarayıcıları üzerinden tek bir tıklama ile hiçbir şey yüklemelerine gerek kalmadan davete katılabiliyor. Uygulamanın ücretsiz sürümü, üç katılımcıya kadar HD görüntülü konuşmayı, ekran ve dosya paylaşımını destekliyor.
 

Polycom”un HD video yazılım uygulaması, firmanın Ekim 2011″de satın aldığı ViVu”nun teknolojisini daha da geliştiriyor. ViVu”nun yenilikçi HD görüntülü konuşma yazılımı, kurumsal, sosyal ve dikey endüstrilerin web uygulamalarına da yerleştirilebiliyor.
 

Hem PC hem de Mac”ler ile uyumlu olan Polycom”un HD yazılım uygulaması, HP webcam HD 3310 ve HD 4310 ile ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. Webcamler ile birlikte bir DVD içerisinde verilen temel sürüm, üç kişilik görüntülü konuşma, ekran paylaşımı ve 15 dakika video kaydetme imkanı sunuyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here