Ana sayfa Haber Polaroid markası dandik laptoplara bile ulaştı

Polaroid markası dandik laptoplara bile ulaştı

1

Üç yıl önce bugün, Vlad Savov (The Verge yazarı) tarafından bir selfie çubuğu üzerinde keşfedilen Kodak logosu, hepimizi hayal kırıklığına uğratmış fakat en çok dehşete düşürmüştü. Zamanının en iyi fotoğrafçılık markalarından birini böylesine rezil bir yerde görmek oldukça üzücü. IFA 2018 etkinliğinde de benzer bir olay maalesef tekrar meydana geldi. Birçok teknolojik ürünün ortaya çıktığı fuarda Atom işlemcili dandik bir laptop üzerinde yer alan Polaroid markası dikkat çekti.

Zamanında çok iyi fotoğrafçılık ürünleri sunan bu iki marka, güçten düştüklerinde başka yatırımcılar tarafından satın alındılar. Arkalarındaki firmaları yok olan bu markalar, satın alan kişilerin insafına göre istenen ürünlere yapıştırılıp kullanılabiliyor.

Bu ürünlerden IFA’da yeni ortaya çıkanı yeni bir Windows 10 laptop. Bu laptop, plastik bir gövdede soluk bir ekranı ve antik çağlardan bir Intel Atom işlemciyi barındırıyor. 32GB dahili depolama Windows’a yetecek mi diye düşünmeye hiç başlamayın çünkü RAM’de benzer şekilde sadece 2GB seviyesinde tutulmuş.

İlgili Haber: TP-Link Neffos Telefonlar IFA Fuarı’nda

Dünya çapında tanınan ürünler ortaya çıkaran Kodak ve Polaroid gibi markaların bugün böyle saçma ve alakasız ürünlerde yer alması hepimizin ciğerinde bir yara bırakıyor. İşin daha da kötüsü, bu markalar tüketicilerin güven duygularını kullanıyor ve kötü ürünlerden yüksek fiyatlar alınmasına sebebiyet veriyor.


Görseller: Vlad Savov / The Verge
Aracı: The Verge

1 YORUM

  1. “Dandik” kelimesi her ne kadar günlük hayatımızın bir parçası olsada halka açık bir dijital yayında kullanılmasının doğru olmadığını düşünüyorum.

    Yazınız ve emeğiniz için teşekkürler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here