Ana sayfa Haber Pokemon GO Google hesabınızı tehlikeye atıyor olabilir

Pokemon GO Google hesabınızı tehlikeye atıyor olabilir

0

Bir tarafta etrafımızda hunharca Pokemon avlayan kişiler, bir tarafta her gün oyunun güvenlik açıklarıyla ilgili yapılan bulgular ve analizler… Şu güne kadar bu oyunun popülerliğini etkileyebilmiş değil ancak Pokemon GO oyuncularının bu uyarılara kulak asmaları oldukça mühim. 

Görüldüğü üzere, Pokemon GO oyunu iki farklı şifre – hesap sistemiyle çalışıyor birincisi ve en popüler olanı Google hesabı, bir diğeri ise Pokemon Trainer Club olarak alacağıınız kullanıcı hesabı. Server’ların yoğunluğu nedeniyle de uygulama içerisinde bir hesap alabilmemiz (şimdilik) mümkün değil. Bu durumda, Google hesabımızdan bir şeye erişiyorken, genellikle diyaloglardan hesabımızda nelerin kullanılacağını listelediğini görüyorduk. Fakat sorunu keşfeden Adam Reeve’e göre oldukça detaylı noktalara erişiyor. Reeve, uygulamanın Google hesabınızdan şunlara erişebildiğini söylüyor:

-Tüm mailleri okuma,

-Senin adına mail yollayabilme,

-Tüm Google Drive dökümanlarına erişim izini

-Google Maps geçmişi

-Google Photos erişimi

Bunlardan bazısı, sıradan bir uygulamanın (Maps erişimi gibi) erişebildiği içerikler ancak Google Drive erişimi ve mail erişimi oldukça tehlikeli bir durumu. Ek olarak, kişiye göre APK’nın sağlayacağı sorunlar daha çok iOS kullanıcılarına yönelik ancak Android kullanıcıları da bu tehlikenin içerisindeler.

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here