Ana sayfa Donanım PMA”ya Sony damgası

PMA”ya Sony damgası

0

İlk değiştirilebilir lensli kompakt kamera tanıtıldı

Sony, Fotoğraf Pazarlama Cemiyeti Uluslararası Konferans ve Fuarı PMA”ya bu yıl, dijital görüntüleme teknolojileri ile damgasını vurdu. Fotoğraf meraklılarının Sony”nin bu alandaki pek çok ilki ile tanıştığı fuarda, α (alpha) serisine yeni katılan DSLR kameralar, yüksek kaliteli çekime olanak tanıyan yenilikçi konseptler bir hayli ilgi  çekti.


Lensi değiştirilebilir kompakt

Sony”nin yeni ultra-kompakt kamerası, değiştirilebilir lens konsepti sayesinde “her zaman, her yerde” DSLR resim kalitesinde fotoğraflar çekilmesini sağlıyor. İlk prototipleri daha onceki PMA”da sergilenen bu kameraya, Exmor APS HD CMOS sensör dahil edilmiş. Bu kamera aynı zamanda AVCHD formatını kullanarak, HD video çekimlerine de olanak tanıyor. 

DSLR serisine yeni modeller ve lensler yolda
Sony, ayrıca var olan Alpha serisini, yeni DSLR modelleri ile zenginleştireceğinin de işaretlerini verdi.  Bu yeni modellerin de Exmor APS HD CMOS sensörü ve AVCHD formatlı HD video çekim özelliğine sahip olacağı belirtildi. Diğer yandan, prototipi PMA”da sergilenen ve Alpha α700″ün yerini alacak yeni kamera da tasarımı ve özellikleri açısından oldukça sıra dışı olacak gibi görünüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here