Ana sayfa Donanım PlayStation Vita Slim Kuzey Amerika”ya geliyor

PlayStation Vita Slim Kuzey Amerika”ya geliyor

0

8 GB hafıza kartlı oyun paketinin içinde “Borderlands 2” oyunu yer alacak. Yeni modelin eski modele göre daha inceleceği ve modelin isminin Play Station Vita Slim olacağı bilgisi gelen söylentiler arasında yer alıyor. Sony, yeni model el konsolunu doğruladı, yakın zamanda Kuzey Amerika”da konsol satışlarını gerçekleştireceklerini ifade ettiler. Hatırlanacağı üzere Sony, yeni oyun konsolu Play Station 4“ü de yakın bir zaman önce piyasaya sürmüştü.

 

 

Sony Donanım Pazarlama Departmanı yetkilisi John Koller, yeni nesil PlayStation Vita“yı ilkbahar ayında oyun paketli olarak satışa sunmak istediklerini, oyun paketli olan bu konsolun 199 dolara yaklaşık olarak 400 YTL civarında son kullanıcıya sunulacağı, Play Station Vita kullanıcılarının oyunlarını; yeni modele taşıyabilecekleri, yeni Vita“nın “The Sly Triology” ve “God of War” koleksiyon şeklindeki, oyun paketlerinin yakın bir zamanda mağazalarında yer alacağını söyledi.

 

Yeni model Play Station Vita“nın, 16 Nisan ve 8 Mayıs da tüm dünyada satışa sunulması bekleniyor. PlayStation 4 ile ilgili yazılım planları olduğunu belirten Koller, yeni ev konsolu için 100 ve 100″ün üzerinde oyun piyasaya sürmek istediklerini, piyasada yer alan Play Station 4 oyunlarının, konsolla uyumlu ve dengeli bir şekilde oyun oynatabilmesi için çalıştıklarını, Play Station 4“ün piyasaya sürülmesinden beri dünya genelindeki tüm kullanıcıların bir hafta içinde toplam 34 milyon saatini konsollarında çevrimdışı olarak, 172 milyon saati de çevrimiçi olarak geçirdiklerini, 1.7 milyon kullanıcı tarafından da konsollarından canlı yayın izlendiği ve Dual Shock 4“te bulunan paylaş butonu ile oyuncuların kendilerini ünlü yaptıklarını ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here