Ana sayfa Donanım PlayStation Vita, 1 milyon 200 bin adet sattı

PlayStation Vita, 1 milyon 200 bin adet sattı

0

PlayStation Vita satışları, Kuzey ve Latin Amerika, Avrupa ve PAL bölgelerindeki lansmanların etkisiyle birlikte dünya çapında birim bazında 1 milyon 200 bini geçti

Sony, PlayStation Vita taşınabilir eğlence sisteminin dünya çapındaki satışlarının 26 Şubat 2012 tarihi itibariyle 1 milyon 200 bin birimi aştığını açıkladı. PS Vita satışlarında, 17 Aralık 2011 tarihinde, Japonya, ardından da Hong Kong, Tayvan ve Güney Kore”de gerçekleştirilen lansmanlar ile büyük bir ivme yakalanmıştı. Kuzey ve Latin Amerika, Avrupa ve PAL bölgeleri ile Singapur”da 22 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirilen son lansman ise beklentileri de aşarak dünya çapında 1 milyon 200 bin adedin üzerine çıktı ve PS Vita”yı dünya çapında mutlaka sahip olunması gereken taşınabilir bir eğlence cihazı olarak sağlam bir konuma oturttu. Gerek perakende satış noktalarında gerekse PlayStation Network üzerinden gerçekleştirilen yazılım satışları da dünya çapında 2 milyon adedi aştı.
 
Mobil oyun ve eğlence kategorisini yeniden tanımlayan PS Vita, bugüne kadar üretilen herhangi bir taşınabilir oyun sistemi için belirlenen en yüksek standartlar ile zengin ve kullanıcıyı saran bir deneyim sunuyor. çift analog kontrol, nefes kesici 5 inç (16:9), 960×544 piksel, yaklaşık 16 milyon 770 bin renk, organik ışık yayan HD (OLED) çoklu dokunmatik ekran, güçlü dört çekirdek ana işlemci/grafik işlemci, dokunmatik arka yüzey, hareket sensörleri, dahili mikrofon, ön ve arka olmak üzere çift kamera ile donatılan PS Vita, taşınabilir eğlence sistemlerinde son noktayı temsil ediyor. En üst düzey oyun deneyiminin yanı sıra Wi-Fi ve 3G ağ bağlanabilirliğine ek olarak, çeşitli uygulamalara da sahip olması ile PS Vita, kullanıcıların, nerede olurlarsa olsunlar, arkadaşları ile “karşılaşmaları,” “temasa geçmeleri,” “keşfetmeleri,” “paylaşmaları” ve “oyun oynamaları” için sonsuz olanak yaratıyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here