Ana sayfa Oyun PlayStation profillerine artık web”den erişilebiliyor

PlayStation profillerine artık web”den erişilebiliyor

0

PlayStation kullanıcı profilini web’e koyuyor. Bugün itibariyle başlayan yeni uygulamaya göre, PlayStation’ın websitesine girildiğinde sayfanın sağ üst köşesinde ‘My Playstation’ adlı yeni bir sekme yer alacak. Bu sekmeye tıkladığınızda sayfanın, klasik bir Facebook profil sayfası gibi göründüğünü göreceksiniz. Fotoğrafınızın sol üst köşede yer aldığı sayfada arkadaş listeniz, hatta olanlar ve zafer koleksiyonunuz yer alacak. Aynı zamanda kaydettiğiniz zafer gelişimi/koleksiyonunu, arkadaşlarınızınkilerle de kıyaslayabiliyorsunuz. Temel itibariyle PS4 cihazının ya da mobil uygulamanın açılması için ihtiyaç duyacağınız çok sayıda işlevselliğe sahip olan sayfa, bu işlevselliği tarayıcıya taşımış oluyor. Sayfada bol miktarda boş beyaz alan bulunuyor ama Xbox.com’un aşırı dağınık yönetim paneliyle kıyaslayacak olursak, bu sadeliği takdir ettiğimizi söyleyebiliriz. Bununla birlikte henüz oldukça çorak bir arazi görünümü veriyor. 

Fakat bir kaç ilginç şey de var sitede. örneğin, varsayılan başlık görseli, PS4 profilinizdekini birebir yansıtıyor. Eğer henüz görsel koymadıysanız, varsayılan olarak mavi renk gösteriliyor. Dahası, başlık görseli koymanın tek yolunun web’den değil de konsol üzerinden yapılabildiği görülüyor. Aynı zamanda ‘profili düzenle’ sekmesi altında örneğin göbek adınızı eklemek gibi herhangi bir değişiklik yapmanın bir yolu da yoktu daha önce. 

Henüz erken bir aşamada olması nedeniyle yeni uygulama beklentilerinizi karşılamayabilir ama Sony’nin dediğine göre yeni özellikler eklenmeye devam edilecek. Zaman içerisinde bu detayların daha da somutlaşacağını düşünüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here