Ana sayfa Donanım PlayStation 4 yok sattı

PlayStation 4 yok sattı

0

Tüm dünyada merakla beklenen Sony PlayStation 4, geçtiğimiz ay ülkemizde de satışa çıktı. Sony‘nin yeni nesil konsolu PlayStation 4, 13 Aralık gece saat 00:00 itibarı ile Türk oyun severleriyle buluştu. Teknosa’nın gerçekleştirdiği özel kampanya ile PS4 ve 2 oyun gece satışıyla ilk 75 kişiye 1.399 tl ye satıldı. PS4‘ün İstanbul’daki meraklıları saatlerce kuyrukta bekledi. Türkiye”de PS4″ün ilk sahibi ise özcan Kaya isimli vatandaş oldu. Yaklaşık 14 saat beklediğini söyleyen 

 

 

PlayStation 4 yok sattı

 

 

Türkiye”deki PS4“ün ilk sahibi özcan Kaya “” Hakkettiğimi düşünüyorum. PlayStation 4“ün Türkiye”deki ilk sahibi olmaktan gurur duyuyorum. çok teşekkür ediyorum. “dedi. Bununla birlikte PS4, çok büyük ilgi gördü ve satışa çıktığı saatin üzerinden daha bir gün bile geçmeden cihazın stokları tükendi. PS4 satın almaya giden tüketiciler, “stoklar tükendi” yanıtı ile karşılaşırken PS4’ün ne zaman yeniden stoklara girileceği sorulduğunda ise “çok yakında” yanıtı alındı. 

 

Oyun severlerin birçoğu, böylelikle merakla beklendikleri Sony oyun konsolu ile ilgili olarak daha satışa çıktığı ilk günden hayal kırıklığına uğradı. PS4’ün online platformlar üzerinden satışlarından da stoklar hızla tükendi.  İnternet üzerinden gerçekleştirilen satışlarda Sony PS4+Killzone Shadow Fall PS4 oyunu şeklindeki bundle, daha satışa çıkmasının üzerinden yarım saat geçmeden tükendi.

 

PS4’ün ise birkaç saat sonra tükendiği gözlendi. Büyük perakendecilerin yanı sıra online satış gerçekleştiren çok sayıdaki platformda da PS4 satışları yüksek fiyatlarla görülmeye başlandı. Aygıtın karaborsaya düşmesi gerçekleşirken, bazı güvenilir mağazaların stoklarına yeniden Ocak ayının ilk haftalarında gireceğini belirtti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here