Ana sayfa Oyun PlayStation 4″ten yeni gelişmeler var

PlayStation 4″ten yeni gelişmeler var

0

Yeni nesil PlayStation’ın geliştirme kitlerindeki özellikler dudak uçutuyor
 

Yeni nesil konsollar büyük bir merakla bekleniyor. Son gelişme ise PlayStation (PS) cephesinde yaşandı. VG247 sitesinin çeşitli kaynaklardan doğruladığına göre kod adı Orbis olan PS4’ün geliştirme kitleri yapımcılara yollanmaya başladı. Kitlerin normal bir PC kasasında olduğu da belirtiliyor.
 
Sitenin haberinde geliştirme kitlerinin 4 versiyonu olduğu yazılırken, önceki versiyonun aslında sadece grafik kartı olduğu, modifiye PC olarak nitelendirilen şimdiki versiyon dışında, üçüncü versiyonun Ocak ayında gözükebileceğinden bahsedilmiş. Final sürümünün ise yapımcılara önümüzdeki yaz ulaşacağı yazılanlar arasında.
 

 
Gönderilen geliştirme kitleri AMD’nin A10 APU’suna (Accelerated Processing Unit) sahip. Haberde bahsedilene göre APU, tek bir çip üstünde CPU ve GPU’yu birleştiriyor. Böylece 1080p çözünürlükte 60 FPS’de herhangi bir yavaşlama olmadan 3D oyun deneyimi sağlanacak. Geliştirme kitleri 8 ve 16 GB RAM’i, 256 GB’lık depolama alanını (SSD veya sabit disk olduğu belli değil), optik sürücü olarak Blu-Ray’i, bağlantı noktası olarak da HDMI, Ethernet, Wi-Fi’yi işaret ediyor. 
 
Ancak şunu da belirtmeden geçmemek lazım. Sonuçta geliştirme kitleri adından da belli olduğu üzere geliştirmek için hazırlanmış olup, her daim yüksek özelliklere sahip oluyor. Son ürün bu özelliklerin aşağısında olabilir. Tahminlere göre PlayStation 4, gelecek seneki E3 etkinliğinde açıklanacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here