Ana sayfa Oyun PlayStation 4’e adım adım

PlayStation 4’e adım adım

0

Fat, Slim derken PS4 geliyor.

Sizlere daha önceden tasarım olarak bahsettiğimiz PlayStation 4″ün 2012 gibi piyasaya çıkması bekleniyor. Peki, PlayStation 4″ün üstünlükleri, farkları neler olacak? Herkesin merak ettiği bu konuda Sony resmi bir açıklama yapmadı fakat basına sızdırılan bilgiler de yabana atılacak cinsten değil. PS4″ün ilk büyük farklılığı kullandığı işletim sistemi. Sony, PS3″te kullandığı Cell işletim sistemine PS4″te son veriyor ve yerine Intel veya IBM”in işletim sistemlerinden birini kullanması bekleniyor. Ancak IBM”in Power 7 yongaları Intel”e göre bir adım önde diyebiliriz. Sony”nin kullandığı işletim sistemini değiştirmesindeki nedenin ise oyuncularla hiçbir alakası yok sadece programlama sırasında ortaya çıkan hatalardan sıkılan Sony, bu hamleyle sorunu halletmeyi planlıyor.

 

 

Yeni PlayStation”da bir diğer yenilik ise, işlemcisinin 6 veya 8 çekirdek olması. Ayrıca önbelleğinin de 32 MB olacağı söyleniyor.

Sonuç olarak bizim yapacağımız tek şey bekleyip olacakları izlemek olacak. Ancak söylentilerin arasında on kata kadar daha hızlı çalışacak olması heyecanla beklememizi sağlıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here