Ana sayfa Haber PlayStation 2 için tamir hizmetleri Sony Japonya tarafından durduruldu

PlayStation 2 için tamir hizmetleri Sony Japonya tarafından durduruldu

0
playstation 2
Görsel: Junko Kimura / Getty Images

Sony Japonya merkezi, Kotaku tarafından raporlanana göre PlayStation 2 konsollarının tamirini yapmayı bıraktı. Geçtiğimiz Haziran ayında PS2 sahiplerine son bir tamir için uyarı gönderen Sony, 31 Ağustos’a kadar vakit vermişti. Bu tarihe kadar başvurularını yapmaları gereken kullanıcıların şimdi de 7 Eylül’e kadar PlayStation Clinic tamir merkezine cihazlarını görmeleri gerekiyor.

PlayStation 2 servisinin kapatılmasına yönelik açıklamasını bir süre önce yapan firma, artık tamir başvurularını almıyor. Tamamen. Bu tarihten itibaren tarihin şimdiye kadar en çok satan oyun konsolu olan PS2 tamirleri için başka bir yol aranması gerekecek.

playstation 2

Firma yaptığı açıklamaya ek olarak müşterilerin paylaşılan prosedürü tam olarak takip etmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca ifade edilene göre ise bazı cihazların tamiri eldeki parça sıkıntısı sebebiyle mümkün değil. PS2, 4 Mart 2000 yılına Japonya’da satışa sunulmuşta ve bundan birkaç ay sonra da ABD’ye ulaşmıştı. 18 yıl boyunca ürününe tamir desteği veren Sony, bu konuda bizce son derece iyi bir iş çıkardı.


Aracı: Chris Welch / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here