Ana sayfa Haber PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun resmi mobil sürümü dünya genelinde yayınlandı!

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun resmi mobil sürümü dünya genelinde yayınlandı!

0

Fortnite: Battle Royale oyununun iOS için çıkışından hemen sonra, acele bir şekildeAmerika Birleşik Devletleri ve Kanada sınırları içerisinde kendisini gösteren PlayerUnknown”s Battlegrounds Mobile, şimdi tüm dünya üzerindeki çıkışını gerçekleştirdi. PUBG Mobile olarak da kısaltabileceğiniz bu oyun, adından da anlayabileceğiniz gibi, PlayerUnknown”s Battlegrounds oyununun resmi mobil sürümü. Oyun, şu an dünya üzerindeki tüm ülkelerden ulaşılabiliyor. Yani, bir iOS veya Android temelli cihaza sahipseniz, cihazınızın mağaza uygulamasına girerek, PlayerUnknown”s Battlegrounds Mobile oyununu rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu oyunun indirme boyutu da 800 MB ile 900 MB arasında değişiyor.

PUBG Mobile, yumuşak bir çıkış gerçekleştirecek. 

Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamaya göre, oyun tüm dünya çapında çıkışını gerçekleştirmiş olsa da, hemen, herkes ulaşamayabilir. çünkü geliştirici ekip, hafif bir çıkış gerçekleştirmeye çalışıyor. Yani, oyun dünya üzerindeki tüm ülkelerde aynı anda indirmeye açılmıyor ki, sunucuların canı çıkmasın. Bunun yerine, her yarım saat başı veya saat başı, sıra sıra yeni ülkeler ekleniyor beyaz listeye.

PlayerUnknown”s Battlegrounds, şu an PC üzerinde tam sürümde ve Xbox One ailesindeki konsollarda ise erken erişim sürecinde. Bu yapıtın PlayStation 4 versiyonunun da geleceği kesin ama ne zaman geleceği net olarak bilinmiyor. Muhtemelen oyunun Xbox One versiyonu, tam sürüme geçince PlayerUnknown”s Battlegrounds, Sony ekibinin konsolunda da karşımıza çıkacaktır. PlayerUnknown”s Battlegrounds Mobile ile hem iOS, hem de Android temelli akıllı cihazlar için tam çıkışını gerçekleştirdi. Bakalım ev konsolları ve PC platformunda Fortnite: Battle Royale ile sıkı yarışta olan PUBG, PUBG Mobile ile de mi aynı kaderi yaşayacak?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here