Ana sayfa Haber Piyano ve mehteran Kapalıçarşı’da

Piyano ve mehteran Kapalıçarşı’da

0

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, 25 Aralık 2011 Pazar günü saat 15.30″da Kapalıçarşı”nın 550. Yıl etkinlikleri kapsamında ikinci kez sahneye çıkıyor

Kapalıçarşı Esnafları Derneği”nin katkılarıyla düzenlenen konserde sanatçı “Sonsuza Kadar İstanbul” isimli son albümünden bölümler seslendirecek. Konserin iki zirve noktasından birinde İstanbul”da asırlarca kardeşçe yaşayan üç dinin temsilcileri Tuluyhan”ın piyanosu eşliğinde kendi ilahilerini okuyacaklar. ünlü piyanist daha sonra Türkiye”yi dünyanın her yerinde başarıyla temsil eden Kültür ve Turizm Bakanlığı mehteran takımı ile aynı sahneyi paylaşacak.
Geçtiğimiz aralık ayında Kapalıçarşı”nın 550. Yıl etkinlikleri açılışında binlerce kişinin katıldığı muhteşem bir konser veren piyanist Tuluyhan Uğurlu, bir yıl aradan sonra aynı mekanda yine “Sonsuza Kadar İstanbul” diyecek. Dünden bugüne ve geleceğe İstanbul”un ve özel bir bölümde Kapalıçarşı ve tarihi yarımadanın anlatılacağı konserde müzikle senkronize giden görsel bir sunumdan yararlanılacak. Kapalıçarşı konser günü özel olarak ışıklandırılacak, numaralı düzende bir konser mekanı haline getirilecek. Görsel sunum için konserin verileceği Kalpakçılar Caddesi”ne dev perdeler ve plazmalar kurulacak.

 

 

 

Uğurlu”nun Kapalıçarşı konserinin bu yıl çok önemli konukları da var. Asırlarca İstanbul”da ve kentin ticaret yaşamının hareket noktası olan Kapalıçarşı”da birlikte yaşayan üç dinin sanatçıları konsere kendi ilahilere ile katılacaklar. Konserde Hıristiyan ilahisini Tenor Adruşan Kirkor Halaçyan, Yahudi ilahisini Yako Taragano Topluluğu seslendirecek. Hafız Aziz Mahmut Hardal ise tüylerinizi ürperten o muhteşem sesi ile Kapalıçarşı kubbelerinde yankılanacak “Sala” ile konseri daha da anlamlı kılacak.

Konserin zirve noktalarından birinde ise Tuluyhan Uğurlu sahneyi Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Takımı ile paylaşacak. Dünyanın her yerinde Türkiye”yi temsil eden bu önemli topluluk en güzel mehter marşlarını Tuluyhan Uğurlu”nun piyanosu eşliğinde seslendirecekler.

TULUYHAN UĞURLU KAPALIçARŞI KONSERİ
25 Aralık 2011 Pazar Saat 15.30
Kapalıçarşı Kalpakçılar Caddesi
Biletler: Biletix

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here