Ana sayfa Haber Pixel XL ön siparişte kapışıldı

Pixel XL ön siparişte kapışıldı

0

 

Google Play Store“da ön siparişe açılan Pixel ve Pixel XL“ın tüm renk ve model seçenekleri neredeyse tükendi. Pixel XL“ın ise renk ve model seçeneklerinden birini bile bulmak şu an için imkansız. Pixel telefonların özellikle mavi rengi daha ön siparişe açılmasından bir kaç dakika sonra tükendi. Pixel“in 32 GB“lık siyah ve gümüş renkleri için ise 4-5 haftalık bir teslimat süresi veriliyor.

Google“ın hem etkinlik öncesi yaptığı  reklamların hem de Pixel telefonların tanıtımı için televizyon reklamlarına 3.2 Milyon Dolar bütçe ayırmasının ön siparişteki bu talepte etkisi var gibi görünüyor.

Google kendi markasıyla mobil telefon piyasasına girme kararı sonrası nasıl bir satış grafiği yakalayacağı merak konusuydu. özellikle Nexus markasıyla uygun fiyatlı ve yüksek performanslı cihazlar üretmesine alıştığımız Google“ın iPhone ile aynı fiyatları açıklaması sonrası satış beklentileri düşmüştü doğal olarak.

Note 7 skandalı ve telefonların kameradan donanıma kadar üstün özellikleri tüketiciyi Pixel telefonlara çekmiş ve tüm beklentileri boş çıkarmış gibi görünüyor. Tabii ki cihazın ilk hafta satış grafiği ve ilk çeyrek sonuçlarında bu performansı değerlendirmek daha sağlıklı olacak gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here