Ana sayfa Haber Pixel Visual Core ile Instagram resimleriniz canlanacak

Pixel Visual Core ile Instagram resimleriniz canlanacak

0

Pixel 2 ailesi telefonlarda bulunan gizli ‘resim işleme çipi’ olan Google Pixel Visual Core, bugün aldığı güncelleme ile üçüncü taraf uygulamalarda makine öğrenimi büyüsünün çalışmasına imkan sağlayacak. Pixel 2’nin ana kamera uygulamasının çalıştığı Android 8.1 üzerinde halihazırda kullanılmakta olan Visual Core özelliği, Google’ın ilgili API’lerini kullanan tüm kamera uygulamalarında da kullanılabilir hale geliyor. Yani Instagram fotoğraflarınız ve Snapchat Hikayelerinizde  fotoğraf işleme hızı ve verimlilik noktasında aynı geliştirmelerden faydalanabileceksiniz. 

Firmanın yaptığı açıklamada şöyle belirtiliyor: “Pixel Visual Core, kapsamlı resim işleme tekniğini daha az güç harcayarak, batarya tasarrufu sağlayacak şekilde gerçekleştirmek üzere tasarlanmıştır. Böylece resimlerinizin kalitesini iyileştirmek için HDR+ algoritması devreye sokularak, ekstra işlem gücü kullanılabilir hale gelmiştir.”

Pixel Visual Core’un etkisinin uygulamadaki etkisini yansıtan bir kaç örneği aşağıda görebilirsiniz:

Pixel Visual Core özelliğini üçüncü taraf uygulamalar için aktif hale getirecek olan Android yazılım güncellemesi bugünden başlayarak bir kaç hafta içerisinde tüm kullanıcılara gönderilecek. Google aynı zamanda bu hafta içerisinde Pixel kamera için Kış Olimpiyatları’na yönelik olarak kış sporları temalı ‘arttırılmış gerçeklik etiketleri’ yayınlaaycağını da duyurmuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here