Ana sayfa Haber Pixar”ın tasarladığı bu robot aynı zamanda kişisel asistan

Pixar”ın tasarladığı bu robot aynı zamanda kişisel asistan

0

Bu dönem içerisinde robotların yükselişi rededilemez bir gerçek ve bununla birlikte ev aygıtlarından otomobillere kadar pekçok teknolojide kullanılıyor. TechCrunch, CES 2017′de tanıtılan bu robotu ‘tam anlamıyla ilk ev robotu’ olarak tanımlıyor. Pek de haksız sayılmazlar. özellikle tasarımında Pixar’ın rolü çok büyük ve tasarımı da çocuklara zarar vermeyecek şekilde geliştirildi. Aslında yıllarca yaptıkları animasyonlarla, aile bireylerine nasıl ‘şirin’ görünebileceğini oldukça iyi biliyorlar.

Ana mekanizması, bedeninin altında saklanan 4 tane builid-in olarak gelen mikrofon ve Google Hub’ta ve Echo’da olan speaker’lar robotu interaktif hale getirebiliyor. Ancak Kuri’nin kelimelerle cevap veremediği, konuşamadığı da bir gerçek, reaksiyonlarını ışıklarla, tepkiler sağlayan göz kırpışlarıyla veriyor. Aslnda biraz daha mimik ve jestlerle iletişim sağlayabilen bir robot. Robotun göz organlarını bir sensör bir de HD kamera sağlıyor, bu HD kamera ile sensör senkronize çalışırken robotun yön algısını oluşturabiliyor. 

ürünün videolarında Pixar’ın animasyonlarından edindiği, üstelik hareketlerine bakarsak Wall-E efsanesinin çok fazla yansıtıldığını görüyoruz. Zaten son zamanlar Pixar, bunun gibi kişisel asistan ve robot teknolojilerinde çok fazla rol aldığını görüyoruz. Zira Google, kişise ve ev asistanları için Pixar’dan mühendis kadro almıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here