Ana sayfa Haber Pirelli The Cal”da Tanıdık Yüzler

Pirelli The Cal”da Tanıdık Yüzler

0

Dünyanın en merakla beklenen takvimi olan ve kısaca “The Cal” olarak adlandırılan Pirelli Takvimi”nin, 44″üncü baskısı için gerçekleştirilen fotoğraf çekimlerinde yer alan isimler belli olmaya devam ediyor. Her yıl dünyanın en başarılı fotoğrafçıları tarafından hazırlanan Pirelli Takvimi, bu yıl Alman fotoğrafçı Peter Lindbergh tarafından hazırlandı.

Kamera arkası görüntüleri yayınlanan takvimde; Oscar ödüllü sinema oyuncusu Nicole Kidman, Oscar ödüllü sinema sanatçısı ve model Penélope Cruz, Oscar, BAFTA, SAG, Emmy, Grammy ve Altın Küre sahibi oyuncu Kate Winslet, ABD’li aktris ve şarkıcı Robin Wright ve ABD’li model ve oyuncu Uma Thurman ile birçok ünlü isim yer alıyor.

Pirelli Takvimine özel olarak hazırlanan yeni web sitesi, takvimin tarihi hakkında bilgi verirken en önemlisi yeni versiyonun çeşitli yaratım aşamalarını keşfetmenizi sağlıyor.  çevrimiçi olan www.pirellicalendar.com, filmler, fotoğraflar ve çeşitli özel söyleşiler üzerinden ziyaretçilerin The Cal adıyla anılan takvimin 50 yıllık tarihini didiklemelerini, yeni takvimin sahne arkasını görmelerini ve yazarı Peter Lindbergh ile birlikte, Kasım sonunda açıklanacak 2017 versiyonunun doğumunu adım adım izlemelerini sağlayacak dijital bir platform oluşturuyor.

2016 Pirelli Takvimi, 2000 yılında koreograf Mark Morris”in dansçılarının yer aldığı Pirelli Takvimi”nin de yaratıcısı olan Annie Leibovitz tarafından çekilmişti. Takvimde, farklı yaşlarda, farklı eğitim ve kariyerlere sahip, mesleki, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda üst düzey başarılara ulaşmış 13 kadın yer almıştı. 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here