Ana sayfa Haber PIONEER PRO DJ AKADEMİ

PIONEER PRO DJ AKADEMİ

0

Sertifikalı profesyonel bir DJ olmaya ne dersiniz? Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel sertifikalı eğitim programı sizleri bekliyor. PIONEER PRO DJ AKADEMİ başkanı ve İstanbul bölge sorumlusu Murat Yeter anlatıyor…


Sound: DJ Akademi’nin hikayesini öğrenebilir miyiz?

Burak Yeter: Pioneer DJ Akademi, dünyanın metropol şehirlerinde DJ”ler için kurulan kısa süreli eğitim içerikli bir program. Pioneer”ın başlatmış olduğu Pioneer Pro DJ Akademi, kısa süre zarfı içinde tüm dünyaya yayılıp kalitesinden ödün vermeden yeni yetenekler kazandırmaya devam etmiştir. Bugün baktığımızda Pionner”in bir yaşam biçimi olarak karşımıza çıkması hiç de sürpriz değil. Kullandığımız tüm elektronik ekipmanlarda Pioneer”ın adını sıkça duymamız mümkün. Dolayısıyla kullanım ve işlevsel olarak bizlere mükemmel bir hizmet sunan Pioneer DJ ekipmanları, kullanımda pratik yapmaya yönelik yatırımlarla, kendini müzik piyasasına sevdirmeyi başarmıştır. Bizler Türkiye adına açtığımız DJ akademik eğitimi çerçevesinde, Pioneer gibi güçlü bir markadan aldığımız destek ve Türkiye”nin en iyi eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerle dünya standartlarında bir DJ olma hayallerini gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla hem Türkiye hem de yurt dışında verilen eğitim arasında hiçbir fark yok ve gelen her öğrenciye eşit haklar sunuluyor.

S: DJ Akademi’de alınan eğitimin süresi ve seviyeleri nelerdir?
B.Y: Pionner Dj Akademi, barındırdığı kalifiye eğitmenleri ve vermiş olduğu Pioneer kitapçığı ile gelen öğrencilere en kısa sürede en verimli olabilmeyi kendine ilke edinmiştir. Zamanı altın niteliğinde değerlendiren Pioneer Dj Akademi, eğitmenleri gelen öğrencilere en kolay bir dilde ders anlatır ve verim alması adına sürekli uygulamalar yaptırır. Türkiye”de verilen eğitim belli bir saati teşkil etmiyor. Verim alma adına uygulanan programlarda eğitmenlerin de ders saatleri göz önünde bulundurularak, ortalama eğitim süremiz 3 ile 4 hafta arasında değişiyor. Yani bir Beginner Sertifika programına katılan öğrenci mutlaka bu süreçten geçmelidir.
 

S: öğretim kadrosunda kimler var ve bu kadroyu oluştururken hangi kriterler göz önünde bulunduruldu? 
B.Y: öğretim kadromuz DJ” lik adına hem kariyer sahibi hem de kolay anlatım yapabilen eğitmenlerimizden oluşuyor. İstanbul eğitmeni olarak ben görev alıyorum. Ankara eğitmenimiz Sertaç Kaya & Murat Kenya, İzmir bölgesi eğitmenimiz Soner Sezer, Eskişehir eğitmenimiz Hüseyin Balcı ve Güven Yeşil, Antalya eğitmenimiz Gökhan Kultaş ve Gürkan Uysal, Marmaris bölgesi eğitmenimiz Sercan Göğüs, Alanya bölgesi eğitmenimiz Ersan Ergüner, bulundukları bölgelerde eğitim veren en yetenekli ve başarılı eğitmenlerimizdir.

S:
Günümüzde DJ kelimesinin artık daha çok kendi müziğini üretebilen, canlı performanslarda da eserlerini elektronik ortamda icra eden müzisyenleri gözümüzün önüne getiriyoruz. DJ Akademi’de içerik olarak nasıl bir işleyiş benimsediniz?
B.Y: Günümüz teknolojisinin hizmetlerinden yararlanma adına gerçekleştirdiğimiz programlarda, iyi bir DJ olmanın her zaman iyi bir araştırmacı olmaktan geçtiğini her defasında vurguluyoruz.
Günümüz sound”unu yakalamak adına yeni sound”lar ürettirmek için her defasında farklı uygulamalar yaparak “”DJ, müziğini üreten tek başına bir orkestra”” mantığında çalıştırmaktayız.
Kullandığımız ekipmanlar günümüz teknolojisinin son ürünleri olup, öğrencilerimizin ilerde sıkıntı çekmemeleri adına eski sürüm cihazları da tecrübe ettiriyoruz. Yazılım olarak DJ yazılımlarının hemen hemen hepsi kullanılıyor.

 

S:Eğitime katılmak için belli bir birikime ihtiyaç duyuluyor mu, yoksa her seviyeden katılım yapmak mümkün mü?

B.Y:
öncelikle kurslara katılan her bireyin seviyeleri eşit olarak düşünülür ve verilen eğitim, bir öğrencinin ilk okulda başladığı eğitim nasılsa aynı ona eşdeğer sıfırdan eğitim mantığında verilir. Zaman içinde öğrencinin reaksiyon durumuna göre dersler hızlandırılabiliyor. Zaman kazanma adına bu uygulamayı sıkça yapıyoruz.

S: Elektronik müziğe meraklı kesimin dışında çeşitli firmaların da DJ Akademi’nin sürekli müşterisi olduğunu biliyoruz. Bu konuda bizi aydınlatır mısınız?

B.Y: Kurumsal hizmetler adına gerçekleştirdiğimiz sosyal içerikli programlarımız var. Daha çok hobby ye yönelik eğitimlerimizde, daha kısa sürede kişilerin merakını giderebilme adına yaptığımız çalışmalarımız var. örneğin Turkcell kurumsal hizmetler adına verdiğimiz eğitimler var. Buna benzer bir çok kuruluş; “”Nasıl bir öğrenci gidip keman kursu alabiliyorsa Dj eğitimi de alabilir”” mantığını yayma adına çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda hiçbir sınıf ayrımı yapmaksızın herkesin bir DJ olabileceğini, gizli yeteneklerini keşfetme adına yaptığımız çalışmaları kendileriyle pekiştirmekteyiz.

S: Okullarda bulunan teknik ekipmandan bahsedebilir misiniz?

B.Y: Okullarda Pionner adına her türlü DJ ekipmanlarını bulunduruyoruz. Her eve bir DJ sistemi çalışmalarına son zamanlarda ağırlık verdik. özellikle Teknosa”larda yaptığımız Dj sistemleri kampanyaları son zamanlarda rövanşta. Okullarımızda da gelen öğrencilerimiz en iyi ekipmanı en kullanışlı bir biçimde öğrenebilecektir.
http://www.pioneerprodj.org/
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here